Co je to „karenční jev“? Prosím definici

Má to spojitost s nemocí rostlin, nemůžu to najít, díky

Nejlepší odpověď
annas

karence
[latina] fytopatologie onemocnění rostlin vyvolané nedostatkem některých prvků v půdě, například dusíku, fosforu, draslíku, vápníku, boru, molybdenu. Projevuje se hlavně zakrnělým růstem, usycháním některých rostlinných částí, popřípadě nedostatečnou tvorbou chlorofylu.

http://www.co­jeco.cz/index­.php?detail=1&id_des­c=43471&title=ka­rence&s_lang=2

Další odpovědi
www

Jsou to příznaky, které jsou způsobeny nedostatkem některých živin nebo látek a tím vyvolávají chorobný stav organismů.
Studium, více net.

marci1

Karence je nedostatek některé živiny nebo látky vyvolávající chorobný stav rostlin.