MadAnnie

Tříděný odpad – kam se starými CD?

Kam vyhazujete stará CD?

Nejlepší odpověď
baghira

Pokud myslíš ty placky, tak plast.
Pokud myslíš přehrávače nebo vypalovačky, tak elektroodpad, sběrný dvůr nebo prodejce.

Další odpovědi
annas

Před 3 dny:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-dela-se-staryma-mobilama-a-starym-prislusenstvim

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kam-se-starym-notebookem

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kam-se-starou-elektronikou-chci-vyhodit-stare-case-zbytky-starych-pocitacu-tiskarny-klavesnice-apod-kam-to-odvezt

atd.

IK

Myslela jsem že CD je plast, čím se řadí mezi nebezpečné odpady, nebo elektrošrot? Dá se na tom něco recyklovat?

Jo tady jsem našla že do plastu
http://ekolis­t.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/kam-se-starymi-cd

anonym

ad annas, všechny tvé snaživé odkazy se týkají přístrojů a elektroniky, nikoliv nosičů.
Opět snůška dohadů a chyb, včetně falešných palců.
Ekologie má jasná pravidla, proto jediné správné odpovědi jsou od IK a baghiry.
CD = do plastů a nikam jinam!!
Doplňuji:
Správně, ještě i později doplňující Hlada.

Hlada

Nosič je polykarbonát. Není v něm nic nebezpečného. Napařená odrazná vrstva a barviva mají oproti plastu zanedbatelný podíl, proto patří do plastů.

ten který je

Stará CD patří do nebezpečného odpadu,kam se odkládají staré elektrospotřebiče a ostatní elektronika.

www

Ve velkých městech a některých vesnicích existují sběrné dvory, jinde zase přistavují ÚMČ (ze zákona jsou povinny) kontejnery pro nebezpečný a jiný odpad.
Zdarma tam můžeš tyto věci uložit.
Praxe

anonym

Palec jsem dal původně za snahu připomínat staré odkazy ve slepé důvěře, že akademická osobnost dokáže rozpoznat relevanci.
Opět se potvrzuje staré rčení – Důvěřuj, ale prověřuj!
Jaké bylo mé překvapení po náhledu do odkazů, že sem vůbec nepatří a jsou „mimo mísu“.

IK

Jo i věřit se musí s rozvahou.
Mne učili doma že nemám o autoritách pochybovat, odmlouvat a pod. tak dobře polovinu života ty načerpané omyly gumuji z hlavy. A to mohu být ráda že jsem prozřela.