Molva

Kam patří prázdné krabice od mléka?

Jak mám třídit papírové krabice od mléka??? Já je dával mezi papír a kluk ze školy přišel s tím, že jim na nějaké přednášce o třídění odpadu říkali, že patří do plastu.
Jak to tedy je? Navíc, když je uvnitř často i hliník???

Nejlepší odpověď
Hlada

Někde se svážejí odděleně, jako nápojové obaly. Obaly, na kterých je značka C/PAP, 81 nebo 84, patří do oranžového kontejneru protože se jedná o obal, v němž převládá papírová složka. V některých lokalitách, kde nejsou oranžové kontejnery k dispozici, se nápojové kartony vhazují do modrého a jinde do žlutého kontejneru. To je odvislé od možností dalšího zpracování v dané lokalitě.

Zdroj: http://www.tri­deniodpadu.cz/tri­deniodpadu.cz/Na­pojove_kartony­.html

Další odpovědi
bolak

Já teda chovám k odpadu jako mušktetýr, házím jeden na všechny a všechny do jednoho, ale chápu že mezi námi existují i takto postižení jedinci, trpící obsedantní poruchou za každou cenu třídit…

Tudíž tady sem ti něco vyhledal.↓

„Do které nádoby mám třídit krabice od džusů a mléka?
Papírové krabice například od džusů nebo mléka nazýváme nápojovými kartony.
Organizovaný sběr těchto obalů probíhá již v mnoha městech a obcích
v celé ČR.
Sběrné nádoby, do kterých lze použitý nápojový karton odkládat, jsou označeny
speciální oranžovou nálepkou s označením Nápojový karton. V některých
obcích je sbírán tento odpad do oranžových pytlů.
O způsobu sběru nápojových kartonů ve vaší obci/městě se můžete informovat
na obecním nebo městském úřadě (příslušný pracovník mající na starosti
odpadové hospodářství).“

http://www.uloz­.to/xka61nP/sez­nam-nejcastejsich-dotazu-ke-trideni-odpadu-pdf

Ale jestli nemáte na vsi kontejnery s oranžovou nálepkou, tak asi halt budeš muset přestat bumbat mlíčko a přejít na pivo. To je pěkně v lahvinkách a zachráníš tak přírodu.

Zdroj: http://www.jak­tridit.cz/cz/ra­dy-a-tipy/otazky-a-odpovedi

anonym

V rámci třídění odpadů je to zvláštní kategorie tzv. tetrapak.
Podle regionů se může třídění lišit, ale rozhodně nepatří do papíru. Pokud u Vás respektují jejich ukládání do plastu, tak je dávejte tam.

Děda Louda

Záleží na typu obalu a místním nařízení o stupni a způsobu třídění odpadu.
Doplňuji:
Konkrétní informace ti poskytne obecní úřad.

led

Malo by to byť na kontajneroch označené, aspoň u nás je to tak. Tak som sa napríklad dozvedela, že nápojové plechovky patria do žltých (plastových) kontajnerov.
Ale všetko závisí od miestnych zvyklostí…