Zlatý

Proč si myslíte, že se tak volá?

Byla tu otázka ohledně povodňové turistiky. Proč tam lidi jezdí, fotí apod.
Odpovím otázkou.
Proč si myslíte, že pokud vás přepadnou, je lepší volat hoří! než pomóc!?
Doplňuji:
Ano, jak první napsala kvikal. Je to lidskou bezohledností. Když zavolám hoří!, tak se každý otočí, protože je zvědavej z cizího neštěstí. Potom mu to už třeba nedá a pomůže. Přinejhorším v případě vyšetřování si na událost vzpomene a vybaví si možného pachatele, protože se podíval co se děje, co by při zvolání pomóc! neudělal.
I večernice má pravdu v tom, že případný útočník bude zvoláním hoří! překvapen a přepadený může využít této chvilky k obraně nebo úprku.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Protože lidi myslí hlavně na sebe... když slyší pomoc řeknou si "tam se něco děje do toho se míchat nebudu, nemám na to odvahu, nemám jak pomoct" zatímco když hoří tak se každý hned koukne kde a co a jestli není nehoří jeho... a já se jim ani nedivím :(

Další odpovědi:

Bronzový

Pokud mě někdo přepadne a já budu řvát o pomoc,tak si mě nikdo nevšimne a protivník mě bude chtít umlčet.Když zařvu hoří,tak možná zaujmu alesponˇ toho protivníka.

Zlatý

Hloupé myšlenky míváme každý,moudrý si je však nechá pro sebe.W.Busch

Pokročilý

Tak to jsi mě dostal.To by mě asi nenapadlo ale má to něco do sebe.Až mě přepadnou tak to zkusím ale nevim nevim.Jestli to neklapne budeš mě mít na svědomí.

Zlatý

No....asi to budu muset natrénovat. Myslím, že při přepadení bych asi hoří automaticky nevolala.
A ... vůbec jsem netušila, že někteří lidi jezdí k povodním kvůli fotkám :-(.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.