Miroslavst

Proč si myslíte, že se tak volá?

Byla tu otázka ohledně povodňové turistiky. Proč tam lidi jezdí, fotí apod.
Odpovím otázkou.
Proč si myslíte, že pokud vás přepadnou, je lepší volat hoří! než pomóc!?
Doplňuji:
Ano, jak první napsala kvikal. Je to lidskou bezohledností. Když zavolám hoří!, tak se každý otočí, protože je zvědavej z cizího neštěstí. Potom mu to už třeba nedá a pomůže. Přinejhorším v případě vyšetřování si na událost vzpomene a vybaví si možného pachatele, protože se podíval co se děje, co by při zvolání pomóc! neudělal.
I večernice má pravdu v tom, že případný útočník bude zvoláním hoří! překvapen a přepadený může využít této chvilky k obraně nebo úprku.

Nejlepší odpověď
kvikal

Protože lidi myslí hlavně na sebe… když slyší pomoc řeknou si „tam se něco děje do toho se míchat nebudu, nemám na to odvahu, nemám jak pomoct“ zatímco když hoří tak se každý hned koukne kde a co a jestli není nehoří jeho… a já se jim ani nedivím :(

Další odpovědi
vecernice

Pokud mě někdo přepadne a já budu řvát o pomoc,tak si mě nikdo nevšimne a protivník mě bude chtít umlčet.Když zařvu hoří,tak možná zaujmu alesponˇ toho protivníka.

aramah

Hloupé myšlenky míváme každý,moudrý si je však nechá pro sebe.W.Busch

fira

Tak to jsi mě dostal.To by mě asi nenapadlo ale má to něco do sebe.Až mě přepadnou tak to zkusím ale nevim nevim.Jestli to neklapne budeš mě mít na svědomí.

ReHu

No…asi to budu muset natrénovat. Myslím, že při přepadení bych asi hoří automaticky nevolala.
A … vůbec jsem netušila, že někteří lidi jezdí k povodním kvůli fotkám ☹.