Avatar uživatele
huxa

Proč si lidé nechávají brát svobodu diktátorem i dlouho po jeho smrti?

Viz caviky s Hitlerem a vším, co jej připomíná. Už několikrát se mi stalo, že jsem skrz to měl problémy. Na základce jsme měli napsat do výkresu názvy oblíbených písniček, filmů, apod. napsal jsem tam tedy „Kult hákového kříže“, což je super film a došla nám skrz to dělat ředitelka přednášku.
Na nýnější škole zase máme portfolio, kde mají žáci jméno, popis, zájmy, atd., mimo to i oblíbenou hudbu, to, že v zájmech má nezletilý napsaný „alkohol“ nikomu nevadí, ale když jsem do oblíbené hudby napsal „DeSade, Patria, Nifest a Konkwista 88“, učitelka místo toho napsala „pop, rock“ přestože ostatním tam nechala klidně zpěváky/kapely.
Je až směšné, jak Hitler zanechal takový „strach“ téměř sto let po smrti. Proč ale? Dyť většina lidí ho ani nezažila…

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 3863 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nejde o strach „z Hitlera“ – ale o strach z ´nadřízených´ a ´okolí´ – moralizujících nevzdělanců, kteří křičí tím hlasitěji, čím méně vědí. Učitel/ka prostě nebude riskovat ztrátu zaměstnání jen proto, že někdo (naprosto kdokoli) označí zmínku o např. filmu Kult hákového kříže jako propagaci hnutí potlačujících… (což je, samozřejmě, nesmysl – byť já ho nepovažuju za nějaké veledílo, je směřovaný právě naopak).
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ponovotny

Úplně tě vidím jak sedíš před pc a vymýšlíš ten nadpis pro tvou otázku. Je až směšné, že máš takový „strach“. ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ponovotny

mowla – nemůžu říct, že by se mi Kult hákového kříže nelíbil, protože ve srovnání s ostatní Německou filmovou tvorbou je dost dobrej, ale tvrzení, že „je směřovaný právě naopak“ je opravdu úsměvné. Tady už asi ani netušíme co je to opak.

před 3863 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek