BEAES

Proč se lidé dělají lepšími, než jsou????

Nejlepší odpověď
vagra

Zajímavá otázka a já si to vysvětluji takhle:
Lidé se dělají lepšími než jsou proto,aby udělali lepší dojem,než jaký by udělali, kdyby se tak nedělali. 🙂
Doplňuji:
Shrnutí:
Většina by to podělala,kdyby se tak nedělala.

Další odpovědi
anonym

před přáteli obvykle tato potřeba upadá – prostě už se znáte tak nemá smysl se přetvařovat, ale u nových lidí zkoušíme vždy trochu lépe zapůsobit … „nový lepší start“ … 🙂, ale nemá to smysl, stejně vás časem prokouknou.

straširybka

tohle moc nechápu, stejně na to pak ostatní přijdou, o to horší, když ho prokouknou. měla jsem jednou takového parnera, byl to idiot na entou a před lidmi byl milý, přátelský, vtipný, k ženám pozorný…všichni mu to žrali. doma to pak bylo maso ! ty ses koukala tam a tam a nebudeš jíst to a to a budeš cvičit, jinak se budu koukat na jiný…jo, byla jsem mladá a blbá a vydržela to 3 roky ☹
Abych to doplnila, nebylo to tak jednoduché, protože když jsem se chtěla rozejít, vzal nůž, zamkl se do koupelny…pak vylezl, jedl prášky, volala jsem mamce, ale než jsem stihla zavolat, vyrval mi tel. a hodil o zed…
takže tohle byl případ horší než jen přetvářka a dělání se lepším…
s těmito lidmi se moc nestýkám. mám ráda ty, co se chovají tak, jak jim radí instinkt a nepřetvařují se.
já se někdy dělám maličko lepší, ale to jen na pohovoru, ale to se může 😁

Toruk

Lidé se dělají lepšími, protože přinejmenším podvědomě vědí, že by je druzí nepřijímali s velkým množstvím, nebo s velkými chybami. Tak se snaží ty chyby zakrýt pod maskou jakoby sebevědomí. V podstatě to smysl nemá, ale jelikož nežijeme v podstatě, tak pro navazování nových známostí/ při ucházení se o práci to význam má. Pro ten protějšek jste jskoby přijatelnější a časem, když se sblížíte hlouběji, tak vám ti druzí chyby odpustí… Stačí, když je lidem spolu dobře (a to lze i s vědomím nedokonalosti)… pak je bezva masku odložit. Ideální by to bylo bez masek, ale to je pro pokročilé duše.

dudu

V obecné rovině lze konstatovat, že našinec je v podstatě nádoba hříšná a křehká, často si poručí, ale málokdy se poslechne a vždy je daleko kritičtější k druhým, než k sobě.
Pokud pak jde o milostná vábení, asi to tak zařídila matka příroda. Vzpomeňme si na barevná peří a milostné tance samečků a nebo na tetřevy, kteří při tokání ani neslyší a často na to dojedou.
U lidí tyto rejdy dovedli téměř k dokonalosti turečtí mládenci s načesanými a nagelovanými kohouty. Při pohledu na kousky, které účelově předváděli jsme s manželkou nařechtali jako koně. Mimochodem naše a slovenská děvčata jsou v těchto končinách stále v kurzu. Naopak o jisté skupině svých kolegů se tito hřebečci vyjadrují slovy: pcha, ten jde i s angličankou.

pekynka

To bych moc ráda jednou pochopila. Stejně vždy po nějaké době všechno praskne a to v situacích stresu, pak nastupuje ta nezastřená tvář každého.
Straširybko je mi líto co jste prožila , tady zjišťuju kolik nás bylo týráno a vystaveno násilí psychickému i fyzickému. Všem co najdou odvahu se vzepřít , držím palce.

ReHu

Doplnila bych vagru – třeba se i stydí za to, jací jsou a chtějí být lepší i sami před sebou.