Toruk

Proč se komunisti nestydí za komunismus?

… za všechny ty špatnosti, udavačstvím počínaje, přes vyvlastňování majetku a vězněním a popravami těch co měli jiný názor (ve vykonstruovaných procesech). Mají se za co stydět, nebo nemají?
Doplňuji:
Nemám na mysli komunismus jako ideu, ale mám na mysli tu praxi, která zde proběhla… Nechápu to, když někdo v minulosti byl součástí zla, které se prokázalo i odsoudilo, že i potom se hlásí k organizaci, ve které ten zlý proces probíhal.

Nejlepší odpověď
annas

KSČ již neexistuje, proč by se tedy KSČM zabývala minulostí? Domnívají se, že úpravou názvu se vše vyřešilo. Jim to stačí. Ale ostatním? Proto jste i Vy položil tuto otázku.

Další odpovědi
anonym

Kdyby si připustili realitu,včetně minulosti(nebo obráceně),asi by se vydali hledat vhodný strom.

ten který je

Komunisti se nikdy stydět nebudou,nebot vše co dělali,dělali pro peníze a svůj blahobyt.Ti co to mysleli možná vážně skončili stejně v kriminále.

mosoj

Proč se dnešní vláda nestydí za rozkrádání
při privatizaci v devadesátých letech. Má se za co stydět nebo ne ? Ještě, že ten státní dluh nejde svést na minulý režim. Je 22 let po převratu. Říkáte si demokrati. Respektujte už konečně 13 % voličů. To není zase tak málo. Nikdy jsem nebyl v komunistické straně a vždy na mě komunisti pohlíželi jako na škůdce. To jenom tak na vysvětlenou, ale zápory dnešní doby začínají pomalu převyšovat zápory minulého režimu.

„Ten který je“ to s těma penězma určitě myslíš jako vtip že ?

Doplňuji:
Nechci polemizovat o tom zda minulý režim byl lepší nebo ne. Jak pro koho a to bude vždy. Nebudu zde ale říkat, že se dělalo vše pro peníze a nad dneškem zavírat oči. Ano to je vymývání mozků !!! a tomu jsem se vždy bránil a budu bránit i v současnosti.

led

Vy se stydíte za svůj názor?
Já ne.
Mám svůj názor. Když mě přesvědčíte, že váš a ne můj názor je pravdivý, bude to i můj názor.

rynek878

souhlasím s Led,každý má svůj názor.Komunistům byl ten jejich názor vštěpován několik desítek let,tak to je i s křesťanstvím atd.,zkrátka svým způsobem se jedná o vymývání mozků.

anonym

komunismus byl vymilani mozku jak uz rekl rynek,a lidi malokdy priznaji svou chybu natoz aby za ni nesli zodpovednost ci tresty,je na spolecnosti aby se branila

alexandra

to bylo opravdu vtipné,že komunisti dělali vše pro peníze a blahobyt.Za to dnešní vláda to dělá,jenom pro náš blahobyt.Ani to nemůžu komentovat,protože bych se musela rozčílit a dostala bych infarkt.

Bumbes

Proč by se měli komouši stydět, když se nestydí ODS, a hlavně když se nestydí ani Vašík táta tunelářů. Rudý nebo modrý soudruh, je to jedna pakáž, jen převlékli kabáty.
Tunely, falešné konkurzy, neoprávněné exekuce, čunkoviny, právní ochrana zločinců a beznaděj obětí už nadělali víc škod, než celé komunistické znárodňování.
Těch mrtvých pod pláštíkem neobjasněné majetkové kriminality také máme požehnaně, tzv. vyvlastnění v režii ODS kapitalistů.
A to co se nyní děje, za komedie s ABL agenturou? Už jen očekávám změnu názvu naší republiky na „Protektorát ABL“.
Jediní kdo se tu stydí jsme my obyčejní občané! Stydíme se za tu politickou verbež, která nás vysává a okrádá, s hubou plnou amerikanismů, ale legislativou vyčůraných českých tunelářů.

Michal

Někteří jsou přesvěčeni o tom,že komunismus je dobrá věc a ti ostatní (je jich většina) mají hroší kůži a nebo nechtějí uznat zločiny. Neuznají nic.Jsou zabednění.

Blanchet

Raději budu žít ve svobodné zemi se skorumpovanými politiky než v zemi, která se svobodou neměla nic společnýho, i když korupce jen těžko vyplavala na povrch takže člověk měl dojem že je vše v pořádku.

kupkina

Snad je to jenom z hlouposti, nechtěla bych jim přisuzovat, že milují zlo a nechtějí to vidět.

ten který je

Pane Mosoji to není vtip.Stačí se podívat kolik lidí vstoupilo do strany po roce 68.Proč asi?

anonym

Nejde o názor,ale o ty stovky mrtvých.I jako čirá ideologie není životaschopná,o tom snad nebudeme prázdně žvanit.Jinak – malý tip – vzhůru do S.Koreje,tam je ještě fajn.