Daweman

Proč se bleskosvody pozlacují?

proč se bleskosvody pozlacují

Nejlepší odpověď
Kepler

Já jsem sice ještě pozlacený bleskosvod neviděl, ale asi to souvisí s tím, že zlato je nejlepší vodič elektřiny.

Další odpovědi
elkon

Už se tak neděje, v minulosti se pozlacovaly špice hromosvodů, protože údajně lépe přitahovaly blesk. Z příchodem lepších poznatků to skončilo.

zjentek

Možná na kostelech a to proto, protože ovečky běžně plní kostelní kasičky stamiliony.

Myslím že „po kovídkovi“ budou mít kostely bleskosvody MAXIMÁLNĚ měděné… ahoj, zjentek.

aliendrone

Pokud nešlo o estetické vyvedení antikorozní ochrany (galvanickým pokovením), tak netuším. Venkoncem zlacené vodovodní baterie mají jště větší výdrž, než ty chromované. ;) :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

Jen tak na okraj, Keplere, zlato není nejlepší vodič elektřiny. V tabulce běžných látek je až na třetím místě za stříbrem a mědí (měrná vodivost či měrný odpor, jak je libo).