Proč lidi pořád něco musí oslavovat?

Nedávno slavila královna narozeniny a dělalo s z toho veliká událost, já nijak svoje narozeniny neoslavuji a jsem zde mnohem důležitější než nějaká stará královna. Podle mě oslavování vychází z tomu že v něco slepě věříme a myslíme se že pomocí oslavování něčeho dosáhneme?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Ona není oslava jako oslava.
Jen tak mimochodem,.. Nemusí v tom být ani královna, či kdovíkdo jiný. On je vždy důvod oslavovat. V něco věřit a doufat v zítřky. Nebo je podle Tebe snad lepší upjatý život? K oslavě nás, jakožto jedince v naší zemi nikdo nenutí a myslím, že když nám to je proti srsti, není problém to přehlédnout a prostě "neslavit".

Další odpovědi:

Zlatý

Nemusíme tím nic chtít dosáhnout. Každý slaví co chce a jak chce. Já slavím slunovrat a rovnodenost. Jinak nic. A slavím si to po svém.

GVKB, lidé nemusí oslavovat vůbec nic. Dělají to proto,že oslavovat chtějí, nebo z důvodu dodržení zásad bontonu.
U anglické královny se rozumí samo sebou, že jako významný státník státu s jednou z nejvyspělejších kultur a tradic v Evropě, své významné životní jubileum oslaví.
Nechápu Vaši samolibost a nadutost. To jste opravdu tak málo gramotný, že nechápete rozdíl mezi důležitým státníkem a bezvýznamností člověka, který musí všem "chudákům" na Odpovědích.cz předhazovat svou vlastní důležitost? Vy jste tedy Guru, jen co je pravda. A co tak úcta a pokora? Říká Vám to vůbec něco? Troufám si říct, že ne. Většina lidí na tomto serveru Vás strčí do kapsy a nemusí ani psát, že jsou guru a že umí natočit pár záběrů, nebo nafotit pár fotek. Místo něčeho výjimečného nám tu zatím předvádíte výjimečnou troufalost a natvrdlost.

Zlatý

Je to pro lidi vždycky vybočení z normy a z každodenního života. Ať si oslavují, když je to baví, ne? :{)>

Zlatý

viete, to je tak:
nemám rád, keď mi niekto čumí do môjho kastróla, čo si varím.
nerobím to ani ja, nestarám sa o to, čo si varí niekto druhý, ba ani či si to varí v čistom kastróliku alebo ten zo včera neumyl a len si tam hodil to svoje a veselo si vyvára.
Tým chcem povedať, že nech sa každý stará v prvom rade o seba.
a až potom o to, čo robia druhí.

zhrniem:
čo Vás je po tom, čo druhí oslavujú? keď nechcete, neoslavujte s nimi, ale neberte im to a nesúďte ich za to (pokiaľ samozrejme neobmedzujú Vaše práva napr. rušením nočného kľudu, ale to sa britskej kráľovnej vo Vašom prípade asi netýka, že?)

Celkový dojem:
hovorí z Vás závisť alebo nenávisť?

Zlatý

A proč by neoslavovali, když chtějí? Přece to je každého věc.
A jak jsi přišel na to, že jsi zde mnohem důležitější než nějaká stará královna?

Stříbrný

<WeeBear> to vystihla krátce a jednoduše. "Ona není oslava jako oslava". Jako oslavovat nějké výročí, či vítězství strany ve volbách není to samé jako oslavovat své či jiné narozeniny s rodinou, nebo přáteli.
Být bez oslav, nyní myslím tu druhou variantu, tak by jsme byli asi v životě o hodně ochuzeni.

Stříbrný

Slavíme narozeniny,Velikonoce a Vánoce.Mezitím občasi něco jiného.Je to hlavně kvůli dětem,dostanou dárky,pobaví se a všichni mají radost.Jestli nerad slavíš,dej se k jehovistům:-)
Z čeho usuzuješ,že jsi důležitější,než královna?Jestli máš takovou představu,je to na psychiatra.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.