Jashin

Proč jde zapnout notebook ?

Z ničeho nic mi nejde zapnout notebook. Píše to jen „no bootable device – insert boot disk and press any key“. Nevíte někdo co s tím ? Díky ..

Nejlepší odpověď

Pravděpodobně ti odešel disk do křemíkového nebe.

Další odpovědi
Hlada

Nejdřív zkontroluj, jestli není v BIOSu nastavené bootování z mechaniky a shodou okolností nezůstal v mechanice disk.

Emefej

Nemusel nutně odejít disk do křemíkového nebe, může být jenom poškozen nějaký systémový soubor nutný k nabootovaní. Přeinstalace systému by to měla vyřešit.

Funna

docela mne pobavila tvoje otázka…proč jde zapnout notebook?…a to ti snad vadí, že jde zapnout .-)
add…proč NEjde zapnout…nemá odkud boootovat…takže buď je v háji celý disk, nebo jen systémový soubor…úplně nejjednodušší je zkusit nabootovat z CD (a teprve až to nepůjde řešit přeinstalaci…

cochee

Chyba je na hardwarové úrovni, žádný systémový soubor, to by byla jiná chyba. Pravděpodobně opravdu HDD v zádeli, s menší pravděpodobností může jít pouze sesmeknutý disk z konektoru…