rottwy

Obraz není přes celý monitor, co s tím?

K Vánocům jsem dostala nový monitor s rozlišením 1920×1080, bohužel mám ten problém, že obraz není na monituru přes celou obrazovku, ale je celkem dost ze stran ořízlý :( vůbec nevím co s tím.. Grafický adaptér mám Intel® q965/q963 express chipset family..

Nejlepší odpověď
anonym

Bohužel – tvůj popis problému je nedostatečný – neuvádíš ovladač grafiky ani typ monitoru (dokonce ani to, zda grafika s tvým předešlým monitorem toto rozlišení zvládal). Takže:

  1. máš nainsalované aktualizované ovladače grafické karty? – udělej to
  2. máš nainstalovaný ovladač monitoru? z CD nebo netu – udělej to

Pak ťukni pravým na Plochu, z menu zvol Vlastnosti, záložka Nastavení, Upřesnit – a tam si nastav Adaptér a Monitor.
Pokud to nepomůže zcela, použij ovládací prvky na monitoru.

Další odpovědi
Bedy

Připojte ten starý monitor zpátky, skočte do Správce zařízení (Start-Ovládací panely-Hardware a zvuk-Správce zařízení a tam odinstalujte ten Váš monitor (NE ten Intel).
Pak počítač vypněte, připojte nový a počítač znovu spusťte. Pak by to mělo být OK.

Doporučuje se totiž před odebráním zařízení ze systému odinstalovat jeho ovladač, aby instalace nového zařízení byla, pokud možno, bez problémová a netloukly se ovladače starého zařízení a toho nového.

Otázkou taky je, jestli ta Intelácká grafická karta umí toto rozlišení a rozvržení stran (16:9).

badisko

tak si aktualizuj ovldac ..graficke karty … pak to budes muset nejspise nastavit v moznostech grafiky…