zelenac

No bootable device – insert boot disk and press any key?

Mám takový problém. Po zapnutí notebooku (acer aspire e15) se mi na obrazovce objevilo no bootable device. V systému jsem změnil na legacy a následně to vyžaduje boot disk. Je nějaký způsob jak to zprovoznit doma nebo musím jít do servisu? Dekuji

Nejlepší odpověď
gecco

Vyndej flashku…
😉
A restartni, samozřejmě…
😉

Další odpovědi
Quimby

„V systému jsem změnil na legacy“ V jakém systému. Gecco naráží na to, že máš asi špatně nastavenou bootovací prioritu, tak se koukni do BIOSU a nastav si jako první disk s operačním systémem.

ivzez

Vypadá to, že notebook nemá z čeho nabootovat. Na dálku těžko
někdo určí, v čem by mohl být problém (já třeba tipuji problém s HDD).
Jestli tomu (moc) nerozumíte, bylo by lepší navštívit servis.

cochee

Máš to nějaké pomíchané. Co se stane, když v „systému“ (předpokládám, že jde o BIOS Setup?) změníš to „legacy“ na původní volbu, mimochodem, ta je nazvána jak? Dále nepíšeš, o jaký OS se jedná; tuším, že na tvůj problém existuje známý lék, dvojkombinace „fixboot – fixmbr“, použití však je v každém OS (i verzi) jiné, nelze napsat zpatra návod. Najdi si na netu termíny fixboot a fixmbr a pokusit se můžeš o opravu sám, materiál však bývá vesměs v angličtině.

zelenac

Flashku ani CD v notebooku nemám.