mrchorchoj

Proc chteji me cislo OP?

Pres jednu nejmenovanou „poradenskou“ firmu jsem si uzavrel pojistku na blbost (chtel jsem trochu pomoci pribuznemu, ktery si mysli, ze tam udela zavratnou karieru). U kazdeho klientu si vede jakousi kartu klienta, kde ma informace o tom cloveku, atd… A na tuhle kartu klienta po mne chce cislo OP – nemuze to smrdet nejakym zneuzitim mych udaju?

Nejlepší odpověď
anonym

Číslo OP je běžný identifikační údaj fyzické osoby (podobně, jako číslo pasu nebo rodné číslo) a do smluv je – obvykle vyžadováno. Na tom není nic divného.
___
Na druhou stranu – zneužitelné to je (ale – zneužití je trestné)…
😉