Kokyna

Poslali mi něco co jsem si neobjednala a chtějí za to zaplatit…

Dnes mi přišel balíček od společnosti Readers digest výběr, s.r.o. ve kterém jsem měla kuchařku k tomu byly přiloženy 2 složenky jedna v částce 795 a druhá 329 pod složenkami byl dodatek, že si můžu vybrat kterou složenku zaplatím a nebo že mužu platit na splátky… Neobjednávala jsem si z internetu poprvé a pokud je mi známo když jsi jdu balíček vyzvednout na poštu tak balíček první zaplatíma poté mi ho dají ale tenhle mi dali zdarma a když jsem volali do této společnosti tak mi nějaká paní řekla že jsem to nemusela objednat jái že to někdo mohl objednat za mě na mé jméno a že pokud nebudu reagovat na upomínky že to předají exekuční společnosti.. a když jsem po ní chtěla objednávkový list a kdy jsem to objednala a číslo objednávky jak jsem zvyklá když třeba objednávám pro dceru hračky neodpověděla a řekla at to na svoje náklady pošlu zpět a zavěsila mi telefon.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Zřejmě jste od nich již něco objednala a ty jejich letáky je třeba pořádně číst, protože většinou když něco nabízí-tak potom maličkým písmem je dole uvedeno, jestliže nás nebudete kontaktovat že věc nechcete automaticky souhlasíte se zasláním. Dejte si na to pozor. Prostě to zabalte a napište dovnitř dopis, že knihu vracíte a že si nepřejete aby vám cokoli dále zasílali a tím to končí.

A další věci pokud vám přijde obálka jednoduše přeškrtněte svou adresu napište zpět a vhoďte do schránky, ono je to časem přejde vám posílat další věci.
Věřte mám to z vlastní zkušenosti a už mám 2 roky pokoj.
Doplňuji:
fígl je v tom,že oni na dobírku neposílají , oni vloží dovnitř složenku- pokud chcete zaplatíte naráz celou částku a nebo se rozhodnete to splácet na 3×. Pokud o to opravdu zájem nemáte ,udělejte jak jsem vám radila

Další odpovědi
mojitek

Nikomu nic neplatte.Nepo­silejte to zpet.Poslete dopis te firme nekomu do vlastnich rukou ze si pro to muzou prijet,ze nic nechcete a ze jste si to neobjednala.Ne­nechte se zastrasit nesmysly „ze Vy to musite poslat zpet atd“ .Oni to zkousi a plno lidi se jich takto lekne a radsi to zaplati.Ale Vy se nelekejte 😉

Doplňuji:
Mili@ : a proc by se mela uzivatelka Kokyna trapit s nejakym balenim ,cestovat na postu,vypisovat listek atd? A i kdyby-oni to ani neprevezmou a Vy utratite 100kč za postu a pak dal co?Ted si vemte,ze Vam treba i ta sama firma posle neco znova-udelate to same a zase frr na postu? :o)
Kdepak,jakmile Vam neco takoveho nevyzadaneho prijde,tak to maximalne sdelte dopisem a ostatni je jejich starost-jejich problem

Michal Kole

Pokud se jedná o nevyžádanou zásilku, nic se platit nemusí.

musak

Doporučuji dopis poslat s dodejkou.Kopii dopisu bych dal do toho balíčku a zdraznil bych,že zásilku v pořádku vracíte.Dopis se musí shodovat v balíku a dopis s dodejkou.Budete mít důkaz o převzetí dodejkou a budete mít klid.Radši zaplatit stovku než desettisíc exekutorovi.

chucky

Souhlasím s Mojitek. Nic neplatit, ani tu poštu. Viděla jsem o tom před pár lety reportáž v televizi.

Mili @

A nejde to poslat zpátky a taky NA DOBÍRKU?
Že byste si nechala zaplatit, neboli vrátit, jen poštovné a balné????

ReHu

Dělá to tak více firem.
Pošlou zboží na zkoušku, jestli lidi zboží zaplatí, nebo pošlou zpět.
To, že lidi přijímají neobjednané balíčky je už jejichz věs a k tíži mají případné poštovné.
Tato firma má knihy kvalitní, ale je jesné, že ne každý je chce.
Takže, já bych je zabalila a poslala zpět.

anonym

V Y D Ě R A Č I : čili o firmách, které vám vnucují své výrobky poštou.
................. První zásilku můžete dostat dokonce i zdarma,ale…

Nebo malý příběh o takzvaných zásilkových službách.

Jistě jste se setkali Vy osobně, nebo někdo ve Vašem okolí s
takzvanou zásilkovou službou, která Vám nabídne za minimální
peníz fantastickou knihu neb jiný předmět složený z několika
části. V našem příběhu bude figurovat firma, která nabízí
zasílání takzvaných knih, které se kompletuji skládáním stránek.
Tyto stránky firma nazvala -karty-. Kazda ma své číslo a jejich
počet dosahuje několika set !!! kusu, které je nutno sestavit,
aby jste tzv. knihu měli celou. Nic nemam proti tomuto druhu
hraní, ale pozor na několik velmi nebezpečných úskalí, které
tento druh obchodu přináší.

Nejprve jste firmou navnaděni bohatou nabídkou reklamního listu
který Vám nabízí na pohled skutečně velice dobry produkt.
Paní Zbyslava nemeškala a ihned si objednala nezávazně tzv.
testovací baliček, ve kterém našla několik listu domácího lékaře.
Zajásala nad provedením, barvou, nápaditostí a objednala.
První baliček přišel jako doporučený – podepsala příjem a jásala
nad zdánlivě dobrou koupi. Baliček obsahoval – kromě cca dvaceti -
stránek knihy domácího lékaře i malý dárek – malou psací soupravu.
Cela tato hloupost přišla paní Zbyslavu na 149.-Kč. Jistě nic moc,
ale ejhle – koukla na OBSAH publikace a nevěřila vlastním očím. Aby měla
knihu celou, musí sestavit dohromady celkem 310 karet. A to při
ceně – držte se – cca 15 karet za cca 333.-Kč. Když si to spočítala,
333 děleno 15 krát 310 došla k neuvěřitelnému závěru – 6882.-Kč !!!
A to dopadla poměrně ještě dobře – existují takovéto knihy, kde celková
cena šplhá na cca 12 000,–Kč.

Pochopitelně další zásilku již poslala zpět. Ale ejhle ! Následoval
zpětný dopis, v kterém bylo uvedeno, ze v podmínkách, které paní
Zbyslava akceptovala svým podpisem – při převzetí prvního baličku -
ze nikde v podmínkách není uvedeno, ze zboží může byt vraceno.
V telefonickém dotazu na firmu ji nekompromisní dáma sdělila, že:
ale vážená, odkdy Vám vezme obchod upotřebené zboží zpět??.

Paní Zbyslava se zařekla – prostě zásilku ignorovala a nezaplatila ji.
Načeš nasledovaly další dopisy s upomínkou na dlužnou částku zvýšenou
o úroky – mastné – a další vydaje. Formulace dopisu se pomalu dostávali
do tendence SKRYTÉHO VYHROŽOVÁNÍ. Prostě začarovaný kruh – na jedné
straně lidská hloupost, na druhé zneužití našich děravých zákonu k
legálnímu vydírání, které dokonce musí akceptovat i statní orgány a
v případě sporu se postaví na stranu firmy. Je to dost tvrdý závěr,
na který paní Zbyslava přišla během krátké doby.
A to nemluvím o tom, když Vám někdo takovou zásilku objedná z
pouhopouhé škodolibosti.
A teď – babo raď ? Jak z toho vycouvat ? Tady je pár odzkoušených rad,
které by měli zabrat.

1. Nenechte se zlákat na pozlátko reklamy čehokoli, co zavání zásilkovým
prodejem – neakceptujte ani tzv. testovací baličky – nebo jak se
takovéto reklamní s-ačky všeho druhu jmenují. Vaše adresa se dostane
do nějaké databáze a pak jste ostošest obtěžování vším možným.
Heslo: vyrazím z Vás peníze, co možná nejvíc a co nejrychleji.
Akceptujte jediné – kupujte jedině v osvědčeném obchodě – za zboží
ihned peníze, neb po dohodnutých splátkách s řádnou zárukou.

2. Pokud Vám takováto zásilka přijde – nesmíte jí v žádném případě převzít.
Akceptovali by jste převzetím podmínky firmy, pro Váš domácí
rozpočet katastrofální. Na zásilku uveďte – neobjednáno.

3. Pokud si přece chcete něco takového objednat – napište objednávku
strojem, neuvádějte rodné číslo – když tak falešné – a podepište
nějakým klikyhákem. Ručně nic nevypisujte. Ze všeho si udělejte
kopie na pozdější zápas – kdo z koho. Rovněž doporučuji změnit
příjmení a to třeba jen v jedné slabice – třeba Jiránek na Juránek.
Pošta Vám takovouto chybu akceptuje a zásilka je Vám vydána.
Při převzetí podepisujte klikyhákem, který s Vaším podpisem má jen
málo společného. Zásilku si vyzvedněte jen od Vaší doručovatelky,
vetšinou ta od Vás nechce OP a když ano, lze to většinou ukecat, popř.
ji sdělte, že si číslo pamatujete a něco ji nadiktujte. U přepážky
je to již horší, tam většinou OP chtějí. To už záleží na Vás.

4. Pokud jste již přece uvízli v drápech firmy a je na Vás vyvíjen nátlak
převzání zboží, připravte si peníze na minimálně tři až čtyři jejich
zásilky, které prostě zaplaťte. Další zásilku, třeba čtvrtou reklamujte
jako vadnou – například uveďte, že Vám přišli stejné karty, napište
na toto reklamaci a společně se zásilkou pošlete zpět. Kopii dopisu
si uschovejte. Firma totiž distribuuje karty miš-maš – třeba č. 4, 25,
96, 97, 158 a.p. Je to z důvodu, aby jste byli nuceni neustále karty
kupovat. Nemá přece význam přestat v půlce. Neucelená kniha Vám přece
dává silnější motivaci ji ucelovat do konečné podoby.
Prostě můžete si vymyslet i jiné finesy, kterými zdokumentujete, ze
firma neplni své závazky. Od všech reklamací si udělejte kopie a nechte
si je ověřit třeba dobrou sousedkou jako svědkem. Můžete třeba jeden
nebo dvě karty vyndat a reklamovat, že zásilka není ucelená.
!!!!!! V žádném případě nepřistupujte na žádost, kterou určitě
dostanete, aby jste sepsali čísla karet, které již máte. To není Vaše
věc, řádná, bezchybná distribuce zboží je věcí firmy !!! Rovněž
můžete po rozbalení třeba karty – ne všechny pochopitelně – lehce
slepit a tím pádem je reklamovat. Opět doporučeně a kopii dopisu
si uschovejte. Je dobré, když se pod reklamace podepíšou třeba dvě
osoby. Opakovaná reklamace je důvodem odstoupení z Vaší strany.
Podle občanského zákona musí být zboží bezchybné a jeho dodání
bezproblémové – bez chyb v distribuci.

5. Zboží Vám většinou chodí obyčejnými zásilkami. Pokud je nepřiznáte,
není možné žádat jejich zaplacení. Na dopisy v žádném případě nereagujte
prostě hrajte mrtvého brouka. Firma v žádném případě nemůže žádat
zaplacení zboží které nebylo věrohodně a prokazatelně Vámi přijato.
Nenechte se vyprovokovat – jedině doporučený poštovní styk lze uplatnit
v soudním řízení.
Doporučené zásilky jsou díkybohu u nás drahé – proto firma sází na
lidský strach a hloupost, že se sami nějak prozradíte.
Pokud by firma se Vám ozvala telefonicky – uveďte ihned -to je omyl,
tady Novák, ne Dvořák a zavěste. Prostě vyvarujte se jakékoli diskuze.
Rovněž firmě nevolejte – diskuze je zcela zbytečná, jen Vás naserou
a přijdete o pěknou řádku peněz díky monopolnímu postavení pokřiveného
Tele-komu.

6. Pokud by Vám přece přišla doporučená zásilka se zbožím, neberte ji.
Nemusíte se bát případné poznámky – nezasílat zpět, objednáno. Pošta
rozlišuje pouze takové zásilky, které jsou v její nabídce
služeb. Vyřizovat nějaká zbožná přání odesilatele není v nabídce
pošty. Může se stát, že úřednice v neznalosti / některé jsou pouze
chodící Lásky z pasáže/ na to poukáže. V tom případě žádejte, aby Vám
ukázala, podle kterého poštovního předpisu neb zákona postupuje.

Pošta zásilku zašle zpět s poznámkou – adresát nepřevzal. Můžete i na
zásilku napsat, že jste dlouhodobě mimo bydliště – může to za
Vás napsat pošťačka, manželka, popř. někdo z rodiny. Toto lze ovšem
jen jednou – příští zásilku si vyzvedněte, ale ihned reklamujte -
viz výše.

7. Pokud Vám přijde doporučený dopis od firmy, je to znamení, že Vám již
píšou jejich právníci. Nic si z toho nedělejte, vezměte kopie reklamních
dopisů a uveďte, že firma se dopustila vážných chyb a tím pádem
porušila podmínky prodeje. Distribuuje vadné zboží, o které Vy nemáte
zájem. U případného soudu Vám musí dát za pravdu. Nikdo Vás nemůže
opakovaně nutit kupovat vadné a chybně distribuované zboží. Je to
jednoznačné porušení podmínek ze strany firmy.

Bohužel, v každém případě budete finančně v mínusu. Třeba jen za obyčejné
poštovné. Firma velmi dobře zvažuje, kdy podat soudní žalobu. Jednak
se musí platit návrh a pak dlouhodobé čekání na nejistý výsledek.
Spor tohoto druhu je velmi obtížný a pokud prokážete, že jste zboží
reklamoval, není možno rozhodnout ve Váš neprospěch.

Platí: nedejte se zastrašit, novodobí vyděrači u Vás nemají šanci.
Příloha: koncept dopisu – odpověď na dopis jejich právníka (odpověď.txt]

(zdroj internet)

anonym

Pozorně jsem si přečetl Váš dopis, kterým mi -vsugerujete-
zaplacení něčeho, co jsem nekoupil a závazně neobjednal.

Jsem překvapen Vaším postupem, protože toto je PRVÁ zmínka o věci,
o které jsem doposud nebyl žádným způsobem Vámi i firmou, kterou ůdajně
zastupujete informován. Váš dopis je neskutečný a svým způsobem ojedinělý.

Nejdříve se prosím prokažte, že jste byla pověřena PLNOU MOCÍ nějakou
distribuční firmu zastupovat. Zašlete mi ověřené kopie patřičných
plných mocí, neb kopii pracovní smlouvy s danou firmou o právním
zastupování. Dle patřičných ustanovení zákona se tímto musíte prokázat.

Pokud jsou předměty, které firma prodává, duševním vlastnictvím
osob nebo jiného subjektu, vztahuje se na zboží patřičné ustanovení
autorského zákona. Musíte mít písemné svolení všech vlastníků,
že danou věc podléhající tomuto zákonu můžete šířit v České republice
a že jste těmito subjekty tímto pověřeni. Jinak se vystavujete
nebezpečí postihu dle &153 trestního zákona. Uvádíte, že jsem si měl
objednat knihu – na ni se vztahuje výše uvedený odstavec v PLNÉM znění.

Nejsem si vědom, že bych s jakoukoli firmou uzavíral patřičnou
PRÁVNÍ SMLOUVU o závazném dodání zboží jakéhokoli charakteru.
V případě, že bych měl ůdajně něco od někoho obdržet, mi předložte
věrohodné a notářsky ověřené doklady o převzetí zboží, jeho ceně,
stavu, patříčnou smlouvu s mým podpisem a o jaké zboží se vlastně mělo
jednat.

Pokud takéto listinné důkazy vlastníte, jedná se o podvrh. V tom případě
mi zašlete jejich ověřené kopie s udáním, od koho je máte, jakým
způsobem jste je získala, kde byly sepsány a kým, a kdo toto může věrohodně
potvrdit. Rovněž uveďte jména případných svědků, pokud něco takého tvrdí.
Předložte výpisy z pošty, kterými stvrzuji přijetí ůdajných zásilek
Vámi zastupované firmy. Každou kopii musíte mít ověřenou notářem.
Pokud toto obdržím, podám patřičný podnět k šetření u orgánů činných v
trestním řízení.
Překvapuje mne zejména Vaše zmínka o „soudu“. Měla by jste si nejdříve
důkladně rozvážit a vše ověřit, než něco takého sdělíte OSOBNÍM dopisem
Vám zcela neznámému člověku. Vaše jednání může být hodnoceno jako
pokus o vydírání dle & 000 trestního zákona, lichvy dle & 000 a dalších,
protože Váš postup muže být brán také jako nebezpečné vyhrožování.
Pokud budete ve Vašem jednání pokračovat, podám na Vás, paní doktorko,
trestní oznamení já osobně a ihned. Nenechán se vydírat jen na základě toho,
že jste si opsali mou adresu v telefonním seznamu s předpokladem, že ji zneužijete
k osobnímu prospěchu. Může se také jednat o škodolibý vtip, kterými náš
národ je pověstný.
Doufám, že mé vysvětlení Vám postačí.

S pozdravem
Novák Jan
ul. Nová 11
11111 Praha 1

zdroj: http://www.uloz­.to/5874757/pou­ceni-jak-vypovidat-na-policii-rar

mojitek

…a k tomu neni co dodat.Vyborna prace,czechrap­sinde 1*

anonym

Zdar, tak už to bývá, že něco hledám na internetu a stáhnu něco úplně jiného a já se s tím pak musím vypořádat – hledáním v textech namísto hledáním toho co jsem původně chtěl:-D