Pokročilý

doporučený balík člověku který si ho nemůže vyzvednout

Dobrý den už jsme tento problém řešily s přítelem když jsem balík poslala na jeho jméno a v době kdy bude balík na poště jsem měla být doma já a vím že je potřeba ta speciální kartička takže jsme šli na poštu oba dali občanky a bylo to ale co když člověk který si ho nemůže vyzvednout je pryč? já nevím třeba v nemocnici nebo v cizině a za dva týdny mu ten balík má přijít? Já ho potřebuju vyzvednout nemůžu ho nechat aby se vrátil. Stačí si od něj půjčit občanku (kopii) a jít s tim na poštu aby mi tam udělali tu kartičku?
PS:už jsem hledala na ČP, zde i na netu
Doplňuji:
ano zapoměla jsem napsat že plnou moc pošta nebere

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Půjčená občanka nestačí. Jedině by pomohla ověřená plná moc, která by zmocňovala k vyzvednutí.

Další odpovědi:

Nekecej že pošta nebere plnou moc. Plná moc je platný dokument podle zákona a pošta jej musí přijmout pokud má náležitosti vztahující se k danému problému. Na stránkách pošty http://www.ceskaposta.cz/… jsou tři stránky o plné moci, včetně vzorů. Kopii dokladu ti nikdo neuzná, nehledě na to, že je to nepřípustné.
-
Takže udělejte plnou moc.
Plná moc
Já, níže podepsaný - Jméno, příjmení ...........................
Číslo a typ dokladu totožnosti. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Bytem. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Žádám, aby poštovní balík převzal zmocněnec

Jméno a příjmení. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Bytem. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
ć. OP. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

V ................... dne .....................

ocko, jejich vlastní předpisy mne jako občana nezajímají. Řídím se zákony a ten povoluje plnou moc. Tohle by pošta u soudu prohrála, kdyby mi vznikla škoda a soudil se. Občan není povinen se řídit vnitřními předpisy organizace. Jejich výmysl bych jim omlátil o hlavu. Nemůžou nadřazovat vlastní vnitřní předpis před zákon.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.