hippeace

doporučený balík člověku který si ho nemůže vyzvednout

Dobrý den už jsme tento problém řešily s přítelem když jsem balík poslala na jeho jméno a v době kdy bude balík na poště jsem měla být doma já a vím že je potřeba ta speciální kartička takže jsme šli na poštu oba dali občanky a bylo to ale co když člověk který si ho nemůže vyzvednout je pryč? já nevím třeba v nemocnici nebo v cizině a za dva týdny mu ten balík má přijít? Já ho potřebuju vyzvednout nemůžu ho nechat aby se vrátil. Stačí si od něj půjčit občanku (kopii) a jít s tim na poštu aby mi tam udělali tu kartičku?
PS:už jsem hledala na ČP, zde i na netu
Doplňuji:
ano zapoměla jsem napsat že plnou moc pošta nebere

Nejlepší odpověď
Drap

Půjčená občanka nestačí. Jedině by pomohla ověřená plná moc, která by zmocňovala k vyzvednutí.

Další odpovědi
anonym

Nekecej že pošta nebere plnou moc. Plná moc je platný dokument podle zákona a pošta jej musí přijmout pokud má náležitosti vztahující se k danému problému. Na stránkách pošty http://www.ces­kaposta.cz/scrip­ts/modules/fg/fu­lltxt.php?sear­chtext=pln%E1%20m­oc&lid=1&scope=fu­ll&sort=date&gp=si­te%3Ddefault_co­llection&pg=2&lan­gid=1 jsou tři stránky o plné moci, včetně vzorů. Kopii dokladu ti nikdo neuzná, nehledě na to, že je to nepřípustné.
-
Takže udělejte plnou moc.
Plná moc
Já, níže podepsaný – Jméno, příjmení .............­..............
Číslo a typ dokladu totožnosti...­.............­..........
Bytem........­.............­.....

Žádám, aby poštovní balík převzal zmocněnec

Jméno a příjmení.....­.............­.............­.............­.............­......
Bytem........­.............­.............­..
ć.OP.........­.............­......

V ................... dne .............­........

_____________­_____________
úředně ověřený podpis zmocnitele
Doplňuji:
ocko, jejich vlastní předpisy mne jako občana nezajímají. Řídím se zákony a ten povoluje plnou moc. Tohle by pošta u soudu prohrála, kdyby mi vznikla škoda a soudil se. Občan není povinen se řídit vnitřními předpisy organizace. Jejich výmysl bych jim omlátil o hlavu. Nemůžou nadřazovat vlastní vnitřní předpis před zákon.

anonym

Když jsem přerd lety tuto kartičku vyřizovala manželovi, tak jsem sice dostala do ruky formulář a vyplnila ho, ale podepsat si jej na poštu a vyzvednout si kartičku musel jít už manžel.
Jako jediné řešení vidím, aby sis zavolala odesílateli balíku a domluvila si s ním, že balík buď odešle později, nebo na jinou adresu.
Doplňuji:
Pánové, mýlíte se. Pošta uznává pouze „průkaz zmocněnce“, což je ona zmíněná kartička. Svým způsobem je to náhrada za vámi vehementně prosazovanou „plnou moc“.
V mém případě se tehdy také jednalo o jednotlivou záležitost, kterou jsem měla zájem řešit „plnou mocí“. Pošta ji ale jako doklad k vybírání zásilek (vybrání zásilky) pro jinou osobu než je adresát neuznává. Poště je naprosto lhostejné, zda jde o jeden balíček, nebo o stohy pošty ikskrát týdně.
Kdybych neřešila stejný problém jako tazatelka, tak bych tomu také nevěřila. Můžete si to ověřit na poště.