Kopie občanského průkazu?

Dobrý den, chtějí po mně zaslat kopii občanského průkazu.(v rozsahu jméno, příjmení, bydliště, datum a místo
narození, rodné číslo, pohlaví, rodinný stav, adresu trvalého pobytu, číslo
občanského průkazu a fotografii. Co všechno jsem povinen v kopii zachovat a co mohu zamazat?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Je-li požadavek kopie občanského průkazu odůvodněný, její pořízení není při splnění určitých podmínek protizákonné. Podle zákona o ochraně osobních údajů je k pořízení takové kopie nezbytný souhlas majitele průkazu (subjektu údajů). Před udělením souhlasu musí být majitel průkazu informován o tom, pro jaký účel zpracování a k jakým osobním údajům je souhlas dáván, jakému správci a na jaké období. K tomu je nutno doplnit, že správce osobních údajů (tím je kdokoli, kdo zamýšlí osobní údaje zpracovávat) je povinen splnit oznamovací povinnost správce vůči Úřadu pro ochranu osobních údajů, a to ještě před zahájením zpracovávání osobních údajů. Také musí být schopen prokázat souhlas majitele průkazu po celou dobu zpracovávání. Prokáže-li tedy správce, který splnil registrační povinost vůči Úřadu pro ochranu osobních údajů, účel zpracovávání a získá souhlas majitele průkazu, který je informován k jakým údajům souhlas dává, komu ho dává a na jak dlouho, nedopouští se ničeho protiprávního.

Další odpovědi
panenka

záleží na tom na co tů kopii potřebuješ a komu jí chceš dáti pokud jí chcou v práci,v ban­ce,nebo si jí vyžádali nějaké instituce dát jim kopii musíš musela bych vědět na co nebo komu to budeš dokládat