siamon

Proč Apollo 11 přistálo na odvrácené straně měsíce?

Nejlepší odpověď
mosoj

A proč si to myslíš ?. Na odvrácené straně nic nepřistálo, neboť by to bylo celou dobu pobytu bez spojení se Zemí.
Odvrácená strana je jenom podrobně zmapována, ale mapy se moc neukazují aby nebyly vidět základny mimozemšťanů.
Doplňuji:
NikkiHeat " Jistý si jsem. To jsi ještě byla na houbách.

Další odpovědi
Hamon

A ono pristalo na odvracene strane?

led

pozrite si „príbeh Prvého človeka na Mesiaci“:
"Misia Apolla 11 odštartovala z Kennedyho vesmírneho strediska 16. júla 1969. Po jeden a pol oblete Zeme sa veliteľský a servisný modul oddelený od posledného stupňa nosnej rakety Saturn V úspešne spojil s lunárnym modulom čakajúcim na orbite a spolu sa vydali na cestu k Mesiacu. 20. júla nad odvrátenou stranou Mesiaca Michael Collins z veliteľského modulu Columbia dôkladne skontroloval lunárny modul Eagle, ktorý sa len krátko predtým oddelil a otáčal sa pred veliteľským modulom. Zanedlho Armstrong a Aldrin zažali motory lunárneho modulu a začali svoj zostup na povrch. Skoro však spozorovali, že motory boli v činnosti dlhšie a Eagle bol o štyri sekundy pred plánovanou trasou a pristával na kilometre vzdialený od pôvodne plánovaného miesta. Navigačný a riadiaci počítač hlásili hneď niekoľko alarmov zapríčinených vychýlením sa z plánovanej trasy a to prinútilo posádku sústrediť sa na riadenie modulu. V riadiacom stredisku NASA mladý operátor Steve Bales však oznámil riaditeľovi letu, že napriek alarmom je bezpečné pokračovať v zostupe. Hneď ako posádka mohla obrátiť svoju pozornosť naspäť k výhľadu von, astronauti videli, že počítač ich vedie priamo na miesto plné veľkých kameňov v okolí veľkého krátera. Armstrong prevzal manuálnu kontrolu nad lunárnym modulom a naviedol ho na pristátie o 16:17 Eastern Daylight Time s menej ako 30 sekundovou palivovou rezervou. "
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/A­pollo_11

v skratke príčina inej polohy pristátia:
1 – Prvé miesto pristátia pre lunárny modul programu Apollo, v južnej časti Mora pokoja (Mare Tranquillitatis) okolo 20 km juhozápadne od krátera Sabine D, bolo vybrané sčasti preto, lebo bolo… charakterizované ako relatívne ploché a hladké a tým pádom si nevyžadovalo nejaké namáhavé povrchové aktivity posádky. Armstrong ho pohotovo hneď po pristátí nazval „Tranquillity Base“ (Základňa Tranquility/Zá­kladňa pokoja).
2 – motory boli v činnosti dlhšie a Eagle bol o štyri sekundy pred plánovanou trasou a pristával na kilometre vzdialený od pôvodne plánovaného miesta
3 – vychýlenie sa z plánovanej trasy
4 – počítač ich vedie priamo na miesto plné veľkých kameňov
5 – Armstrong prevzal manuálnu kontrolu nad lunárnym modulom a naviedol ho na pristátie
Doplňuji:
Alebo preto, aby im Rusi nevideli na prsty? :)

Lamalam

Protože přistálo na přivrácené straně.

NikkiHeat

Jsi si jistý, že tam vůbec bylo???

Emefej

Bylo to proto, aby si znemožnili komunikaci s řídícím centrem. Přistání na přivrácené straně by bylo příliš jednoduché

Drap

Důvody zná NASA. Budeš si tam muset napsat.

Lorrien

Nepřistálo tam, na jedné fotografii je však kousek tzv. far side zachycen.

valecek

Pokud vůbec existovalo… tak na odvrácené straně přistálo Apollo 20.
Údajně vojenská mise,na palubě byl i rus Alexej Leonov,přistáli v kráteru Deporte
u gigantického vraku kosmické lodi.Zadej do vyhledávače „Apollo 20“.

arygnoc

keby pristáli na ODVRÁTENEJ strane (v juhovýchodnom okraji Mora kľudu.), nemohli by fotografovať Zem.
teda máte nesprávnu informáciu.
v tomto prípade stačí skutočne troška zagúglovať.

miesto pristátia:

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=apollo+11&sa­fe=off&client=fi­refox-a&hs=foa&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&channel=sb&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=ZXQSU6fsBY­af7gbL34H4Aw&ved=0CCgQsA­Q&biw=1228&bih=889&dpr=1­#facrc=_&imgdi­i=_&imgrc=2LNI­A5Jg_JL_QM%253A%3BPLQ6kU­FEs9_1vM%3Bhttp%253A%252­F%252Fwww.spa­cefacts.de%252Fmap­s%252Fmap%252Fmo­on_apollo-11.gif%3Bhttp%­253A%252F%252Fwww­.spacefacts.de%252Fmap­s%252Fenglish%252Fmo­on_apollo-11.htm%3B808%3B808

Lamalam

Snímek planety Země by se dal nějak vyrobit, ale jak by zajistili ten televizní přenos a další komunikaci se Zemí?

arygnoc

poniektorí konšpirátori sa o to skutočne pokúšali, tvrdili, že sa jedná o fotomontáž.

pár astronómov si dalo tú prácu a prepočítali, v akej (astronomickej) fáze by Zem mala byť v čase urobenia snímkov a ČO by malo byť zo Zeme vidieť (kontinenty, oblačnosť, svetelné podmienky, …) – a kupodivu to sedelo.

leda by to bol fakt veľmi zdatný animátor a s patričnými znalosťami. ale toľko tých snímkov Zeme z Mesiaca zasa nebolo, aby mal nejaký veľký výber (aby to sedelo).

arygnoc

resp tu:

http://www.spa­cefacts.de/map­s/english/moon_a­pollo-11.htm

ptáč

Vepište odpověď…http://s­ysifos.cz/index­.php?id=vypis&sec=1221­823098