Pokročilý

Jsou ve vesmíru vidět hvězdy?

Kdybych byla třeba na Měsíci, viděla bych z něho hvězdy jako ze Země v noci?

lexx, to je jeden z duvodu proc se ptam, je mozne ze tam přistali, ale videli neco, co nechteli dostat na veřejnost..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

K Doplnění (a Ad Lexx) - z osvětlené strany Měsíce hvězdy neuvidíš...
Podobně, jako je neuvidíš ze Země v poledne...
;-)

Další odpovědi:

Bronzový

jo, mnohem líp - zajímavé je, že hvězdy, co jsou vzdálené statisíce světelných let tam už ani nemusí být, a my je stále uvidíme :D třeba starý Hubbleův teleskop snímá galaxie z vesmíru, protože tam není žádný rušivý element jako atmosferické znečištění, oblačnost a záře velkoměst.

Stříbrný

asi ano, neboť Měsíc nemá vzdušný obal (atmosféru,co zčásti tlumí světlo hvězd...
kupodivu: na fotkách astronautů z Apolla hvězdy na Měsíci vidět NEJSOU... proto nekonečné spekulace (Bill Kaysing a další), že přistání bylo zfalšované, nikdy tam nebyli, podvod století točený na poušti v Nevadě... no comment

Stříbrný

Letěla jsem přes den přes Himaláje...a tam se létá výš než normálně - asi 13 až 14 km, a hvězdy jsem už viděla - tak typuji, že by měly být na Měsíci na přivrácené straně taky vidět:D

Pokročilý

Jsou, lépe než na Zemi (astronauti z Apolla je neviděli pravděpodobně proto, že byli na zrovna osvětlené straně).

Diskuze k otázce

Stříbrný

Dochy

Gecco: Myslím, že na měsíci by měli být vidět i "ve dne". Protože chybí atmosféra, na které by se rozptylovalo sluneční světlo, mělo by stačit jen si zakrýt oči či kameru před sluncem

Stříbrný

Agneta

Letěla jsem přes den přes Himaláje...a tam se létá výš než normálně - asi 13 až 14 km, a hvězdy jsem už viděla - tak typuji, že by měly být na Měsíci na přivrácené straně taky vidět:D

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 956
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 534
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.