pizlicka

pri zadosti o snizeni alimentu,muze pritel argumentovat mimo nizsiho platu......

ze zije ve spolecne domacnosti s pritelkyni,ktera je vedena na uradu prace a nepobira zadnou podporu,nebo soudce timto argumentem akorat nastve?ona je stale vdana,ale trvaly pobyt ma u pritele.dekuji.
Doplňuji:
www,ja vim,ale zajima me,jestli to soud bere v potaz,nebo se soudce akorat nastve.Prosim,o o­sobní zkusenosti,dekuji.

Nejlepší odpověď
www

Argumentovat může čímkoliv, záleží jen na soudu a jeho vzetí/nevzetí argumentace v potaz.
Doplňuji:
Důležité jsou také tvoje argumenty: větší finanční nároky na rostoucí dítě, tvůj příjem, rostoucí cena školních pomůcek, atd. Vezmi si advokáta, nebo navštiv online právní poradnu.

Další odpovědi
anonym

Tak především kauzy rodinného práva v drtivé většině rozhodují soudkyně. Ty jsou nezávislé a soudí dle suché dikce zákona o rodině, kde zájmy nezletilých dětí mají přednost před všemi ostatními nároky a pohledávkami.

V zásadě ti radily už Damiana i Bohemica, tak jen shrnu poznatky ze soudní praxe.

  1. Pokud tam budeš figurovat, jen mu uškodíš, neboť všechna věcná fakta hovoří v jeho neprospěch, napovídají o kolizi s dobrými mravy a v jistém smyslu by rozumný advokát mohl upozornit i na riziko výroku o pohrdání soudem.
  2. Jediné relevantní hledisko, k němuž by soud přihlédl, je počet vyživovaných osob. Mezi ně ty nejenom, že nepatříš, ale dokonce z právního hlediska máte s dosud papírovým manželem vzájemnou vyživovací povinnost.

Dále se přihlíží k celkovým majetkovým poměrům a reálným schopnostem účastníků řízení vlastní obživy. Ani jeden z těchto aspektů nehovoří pro snížení, ba právě naopak.

  1. Už jsem se i setkal s reakcí ve smyslu: "Když máte barák a máte na milenku (notabene dosud vdanou), tak máte i na zvýšené výživné. Proč by biologické děti měly doplácet na nemorální život jejich otce?
    1. V případě projednávání a předvolání svědků, se lze nadíti i takových dotazů jako:

„Pokud to myslíte s vaším partnerem skutečně vážně, pročpak se mu nesnažíte finančně pomoci, namísto abyste pro něj byla další ekonomický závazek a zátěž, což v konečném důsledku odnáší nevinné a nezúčastněné dítě?“
P.S. Samotné vložení dotazu napovídá jisté malé soudnosti a poněkud pokřiveném pojetí morálky.
Údajně atraktivní vzhled se přece dá poctivěji zúročit i na trhu práce, než pouhým parazitováním na, jinak zřejmě docela slušných, ale oblblých chlapech!

Damiana

Ptáš se na zkušenosti, pár jich z okolí v tomto směru mám. Nikdy jim to nevyšlo. Matka dítěte – pokud není problémová – je pro soud obvykle svatá. Jestli chcete s přítelem argumentovat tím, že ty nepracuješ a on si tě „vydržuje“, vždycky dají přednost tomu, že pokud on „má“ na tebe, v první řadě ale musí zabezpečit svoje děti.
Navíc – pokud jsi ještě vdaná, u soudu se s tebou „ohánět“ také moc nemůže. Jsi takový jeho „bonus“, který si buď může dovolit nebo ne. Připrav se na to, že se takhle na tebe budou dívat.
Holt bude mít zodpovědnost (nebo „pykat“, jak chceš:-) za to, že děti má – to tak bývá. Fakt, že je jejich matka znovu vdaná na tom nic zásadního nemění – pokud si její partner nechce děti osvojit. Spíš má ona nějak laxního nového manžela – když mu nevadí, že ona má stále trvalé bydliště u tvého muže… O to by se měl tvůj přítel také raději co nejdříve postarat, aby se ti do domu nakonec nechtělo nastěhovat to „odrostlé dítě“!

anonym

Pokud má dojít ke snížení výživného na děti z důvodů snížení příjmu, ze kterého se výživné platí, muselo by dojít k výraznému (markantnímu) a dlouhodobému snížení příjmů aby soud upravil výživné na děti směrem dolů. Potřeby dětí rostou s jejich věkem, ne naopak. Současný manžel matky dětí nemá vyživovací povinnost
k dětem vašeho přítele. Váš přítel by měl především být otcem i když se svými dětmi nežije ve společné domácnosti měl by se snažit aby rozchodem rodičů děti netrpěly alespoň materiálně. Tak nějak platí, že vztah rodičů a dětí je poněkud jiného charakteru než vztah otec dětí a jeho momentální přítelkyně, tedy v tomto případě vy. Pokud je matka dětí na mateřské dovolené, jistě nemá rodina peněz nazbyt. Pokud jsem to správně pochopila, tak vy žijete s rozvedeným otcem dětí
ve společné domácnosti, ale jeho děti žijí se svou matkou. Vy nemáte žádný příjem, formálně jste ještě vdaná a chcete dosáhnout snížení výše výživného, které váš současný přítel posílá na své děti ze svého „náhle“ nízkého příjmu. Pokud si dobře vzpomínám, chtěla jste dosáhnout placení výživného na svou osobu
od manžela, který pobírá ID, ale nežijete spolu ve společné domácnosti. Vy naopak žijete se svým přítelem, o kterém byla řeč. Trvalý pobyt s celou záležitostí nemá nic společného. Pokud vás ani „úřední“ manžel ani současný přítel nechce živit, nebo na to nemají dost prostředků, můžete prodat nějaký svůj nemovitý majetek nebo sáhnout do finančních rezerv, kterými ste se tady nedávno holedbala.

alenad

argumentovat může čím chce , děti mají na své nárok – pokud má půjčku , neživí další své děti , tak má smůlu

studium

Chtěla jsi osobní zkušenost-argument neprojde.Podle zákona o rodině nemá k vám přítel vyživovací povinnost.Co se týká dávek sociální podpory,tak tam se výdělek přítele započítává,ale výživné co platí se neodečítá.V těchto zákonech není soulad.Aby vás soud vzal v potaz,jako vyživovanou osobu,museli by jste být manželé,vaše děti by se nezapočítávaly,pro­tože k nim mají vyživovací povinnost rodiče.Pokud jste to vy kdo zavinil rozpad vaší původní rodiny bez vážných důvodů hodných zřetele,tak váš ex nemusí na vás platit výživné-odporovalo by to dobrým mravům,bude platit jen na děti a na ty musí přispívat i nyní,když nemáte ještě výživné určené.Pokud by jste se přestěhovala např.do podnájmu a žila jen s dětmi,zažádala o rozvod-pak by jste dostávala dávky v hmotné nouze.

pizlicka

matka deti se znovu vdala.je na materske,ma s nynejsim manzelem dalsi dite.

pizlicka

dami,trvale bydliste tam mam JÁ,ne ona.

Damiana

Aha, ještě, že tak. Ale stejně jsi pořád vdaná za jiného, ne? Co vím z okolí, soud je v tomhle fakt dost nekompromisní. Vždycky na tebe budou koukat trochu přes prsty – proto se asi ptáš, myslím, že ten pocit máš.
Nastoupíte tam s tím, že on nechce tolik platit na děti, protože musí živit tebe? Známá měla ten samý problém, bývalka jejího přítele chtěla obrat na alimentech a podařilo se. Naopak ona, jako milenka mu dost přitížila – přesně jak ti říkám – skončilo to ve stylu: Jestli máte na tuhle slečnu, zabezpečte v první řadě svoje děti a nevymlouvejte se. A pak ještě, když ji viděli…:-(
Každému bude jasné (navíc pokud jsi bezdětná), že nemůžeš překousnout ani korunu, kterou má podle zákona na děti platit, natož nějakou navíc.

anonym

Damiana, situace Pizlicky je poněkud nepřehledná a ani časem se nijak nevyjasňuje, ale s tím, že by se mohlo Pizlicce nastěhovat do baráku odrostlé dítě přítele, tak na tom něco je. Pokud si dobře vzpomínám, tak ten přítel (tedy otec dětí) daroval dům Pizlicce asi aby náhodou jeho děti něco
po něm nedědily.

pizlicka

bohemico,vis o te situaci kulovy a poku soudis z toho,ze pritel na me prepsal dum,jsi povrchní.nevis vse,tak nesud!jeho ex uz byla ve tretim mesici s nekym jinym,kdyz jsem pritele poznala,odnesla si penize za dva baraky,tak proc by me pritel nemel chranit tim,ze dum napise na me,aby me do budoucna nikdo nevyhodil??jeste ke vsemu jsem v jinem meste??pokud nedas kvalifikovanou odpoved,chod drbat na pavlač.a sve problemy zacni resit misto vysedavani a kritizovani druhych.

anonym

Milá pizlicka, veškeré informace, které máme a se kterými můžeme operovat jsou ty, které jsi nám poskytla ty sama! Pokud se někomu podaří jít
k podstatě věci a pokud holá fakta nevypadají moc romanticky, to už není na nás. Chtěla jsi poradit, njak ještě víc odrbat přítelovy děti, tak nečekej, že uslyšíš samou chválu na vaše jednání. Hlavně ženy se životními zkušenostmi a matky se na celou tu tvojí záležitost budou asi oprávněně koukat dost kriticky.

pizlicka

bohemico,je mi u zádele tvuj názor.zeptam se te jinak?jak na mazane zenske,ktere roky zahybaji manzelovi,jeste si za dobu manzelstvi poridi dite s jinym a nakonec chteji nehorazne vysoke alimenty???jak se tito otcove maji branit??a delaji to jen proto,aby otec nemel uz prostredky na to,vidat sve vlastni deti.ano,to me stve a to hodne.moje deti to nejsou,ale kdyz jsem svedkem toho,jak jsou zpracované,bolí me to za pritele.jeste se ti zda ona matka jako chudinka?vzdyt timto jednanim poskozuje ty deti!delat z deti terč,a vyrizovat si takto učty.na hmotne starani jsou oba rodice,ne jen otec! a né,ze ona chce vysoke vyzivne,ale odpira mu pravo videt deti.co to je?chlape sypej prachy,ale decka neuvidis!ja zapomela,otcove nemaji pravo na zivot,jen sypat prachy,a to i presto,ze rozpad on nezpusobil.me poznal,az ona byla ve tretim mesici s jinym.

anonym

Pokud víme, tak ty jsi také ještě vdaná za jiného muže než se kterým žiješ, ne? Pokud se matka dětí snaží pro děti co nejvíc, je to přirozené. Pokud jejich otec raději obdaruje svou milenku domem než aby ho získaly jeho děti, je to poněkud kuriozní. Chtěla jsi názor, tak se nediv, když uslyšíš i něco, co ti nebude zrovna příjemné. Při vašem způsobu života budeš na podobné reakce asi zvyklá, ne?

pizlicka

holt tobe dum nikdo nedal,tak prskas jed stara škeble 🙂otazka je uzamcena,jdi kvákat jinam.

anonym

Můžeš uzamknout otázku, ale ne diskuzi! Pravda je, že dům mi skutečně nikdo nedal. Také si mě nikdy žádný chlap nevydržoval. A úplně určitě nemám tím pádem takové starosti a důvody k takovým dotazům jako ty. Pizlicko. :D

pizlicka

koukam,ze ti lezim pekne v zaludku:-))) zamerujes neustale na me svou pozornost,i kdyz spolecne s kritikou,presto jsem hodna tveho zajmu bohemico.to by ti bylo jinak u zadecku,co si pisu do diskuze.jinak,ne­budu se hadat s blbcem,pak okoli nevi,kdo je kdo.takze sbohem,necham ti posledni slovo.

Damiana

Bohemica: Taky se v tom už nějak ztrácím…:-)

anonym

:))

www

Vše, co ti mohu doporučit a vím, jsem již napsal. Zkušenost může být jiná soud od soudu, stejně jako konkrétní situace je vždy trochu odlišná.