Pokud je matka příroda, kdo je otec (manžel přírody) a jaké mají dítě?

Nejlepší odpověď
annas

Matka příroda. souvisí s řeckou mytologií.

Jejími dětmi jsou: v všechny minerály. Další úrovní, dokonce ještě menší, jsou rostliny. Další úrovní, dokonce ještě menší, jsou zvířata. No všechny závisejí jeden od druhého. Potřebují se navzájem. Navzájem se udržují při životě. Jeden bez druhého nemohou žít. Minerály jsou transformovány rostlinami, aby vytvořili jejich těla. Rostliny jsou transformovány zvířaty, k vytvoření jejich těl. Vidíme obrovský, krásný cyklus, který je dokonale vyvážený – dobře, tak to aspoň bývalo. Protože potom, tyto zvířecí duše, které se po miliony let vyvinuly prostřednictvím zvířecích těl a dosáhly úrovně zvířecího království, postupují do humanoidního království. Což jsme my.

Řekla bych, že otcem je čas., který matku přírodu ovlivňuje.

Bohyně, Božská Matka příroda
V řeckých mystériích se božská matka nazývá Gaia. Gaia je matka příroda nebo planeta Země. Tento symbol má hluboký duchovní význam, s mnoha úrovněmi významu. Gaia nepředstavuje pouze doslovnou, fyzickou planetu. Gaia představuje síly přírody: Zákony a inteligence, které fungují na každé úrovni vesmíru.

Gaia, Bohyně Matka, představuje přírodní síly, které dávají život všemu živému. Vše, co je živé, pochází od Ní. Gaia představuje přírodu, nikoli osobu, ale přírodu jako celek. Takže vidíte, že příroda je inteligence. Příroda není hloupá. Příroda je nesmírně složitá, velmi krásná a děsivá. Příroda je síla, která je daleko za hranicemi našeho chápání. Můžeme být jakkoliv hrdí na naši civilizaci a naše úspěchy, ale přírodě jen stěží rozumíme. My nerozumíme ani povaze našich těl. Sotva rozumíme tomu, co to znamená být naživu.

http://www.gno­za.cz/Czech-html/pages/pred­nasky/Priroda%20a%20Boz­ska%20matka.html
Doplňuji:
Úranos , nikoliv Ouranos, byl bůh nebe a samo nebe, vládce nad světem po prvopočátečním Chaosu.

Zrodil se bez otce z matky země Gaie, a když ovládl svět, spojil se s ní v manželství. Patřil do první genreace bohů.

http://anya.blog­.cz/0811/uranos-nebe

Takže čas se NENAZÝVAL podle mytologie Uranos.

Kronos byl ztožněn v antické lidové etymologii již velmi brzy ztotožněn s bohem času Chronem, což je ale etymologicky nesprávné. Zpočátku se jednalo o dva různé bohy, kteří pak v mnoha podáních spolu splynuli.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kro­nos

O Chronovi jako o bohu času není ve starých řeckých mýtech a bájích zmínky. Setkáváme se s ním až v hellénistické době v některých mystických kultech, zejména u tzv. orfiků. Zřejmě pro hláskovou podobu jména byl ztotožňován s Diovým otcem Kronem, u Římanů pak (i bez této hláskové podoby) s Kronovým protějškem Saturnem.
Pokud byl Chronos v antice zobrazován, měl zpravidla podobu hada s různými zvířecími hlavami. Novodobí umělci mu dávají (nebo spíš dávali) podobu starého muže s přesýpacími hodinami.

http://anya.blog.cz

Další odpovědi
Irisa

Podle annase, je tedy otec čas… nejmenoval se podle mytologie náhodou Ouranos?
Doplňuji:
děkuji, annasi :)
Takže to byl Kronos
(jenom mě nějak spletlo že věčně někde vidím Uranos a Gaia :D)

www

Poněvadž to není v kategorii zábava:
Matka příroda je pouze jakési přirovnání, proto nemusí mít ani otce a manžela.
Vše živé i neživé jsou pak ‚jejími dětmi‘.

El Gugha

Podle mne je otec Slunce hlavní zdroj energie, bez slunce by matka příroda neplodila.

annas

Ještě jsem zapomněla vložit odkaz na Čas a jeho zosobnění – Chronos.

O Chronovi jako o bohu času není ve starých řeckých mýtech a bájích zmínky. Setkáváme se s ním až v hellénistické době v některých mystických kultech, zejména u tzv. orfiků. Zřejmě pro hláskovou podobu jména byl ztotožňován s Diovým otcem Kronem, u Římanů pak (i bez této hláskové podoby) s Kronovým protějškem Saturnem.

Pokud byl Chronos v antice zobrazován, měl zpravidla podobu hada s různými zvířecími hlavami. Novodobí umělci mu dávají (nebo spíš dávali) podobu starého muže s přesýpacími hodinami.

http://anya.blog­.cz/0902/chro­nos-cas-a-jeho-zosobneni