Přestupková komise, výše trestu.. ?

Dobrý den, na přestupkové komisi jsem dostal napomenutí, za večerní potyčku, do které jsem se připojil.Dnes jsem předvolan na komisi znovu, jelikož jsem dva lidí roztrhoval, kteří se ''prali'' a jeden z nich (žena) spadla ,a měla menší odřeniny.Chtěl bych se zeptat co mi hrozí za trest, když už mám napomenutí ? Děkuji
Doplňuji:
Na email ste mi odepsal cituji : Pokud se PROKÁŽE, že jste v souvislosti s výše uváděnými skutečnostmi spáchal přestupek, tak to bude špatný. S největší pravděpodobností to bude znamenat PORUŠENÍ podmínky s dost nepříjemnými následky, který teď není potřebné rozebírat.

I přes to bych prosím Vás věděl jaké mohou být následky ? hrozí i podmínka ?
Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Pokud se prokáže větší míra zavinění (případně zranění), tak vám to ´napomenutí´ mohou přehodnotit na finanční sankci, která v tomto případě může být až 3.000 Kč

----

Doplněna:

Určitě vám žádná podmínka nehrozí, já jsem tu původní odpověď napsal omylem, protože jsem si to vaše slovo v otázce ´napomenutí´ nesprávně vyložil jako ´podmínka´..., myslel jsem si že už máte podmínku a tou vaší účastí v potyčce byste mohl podmínku porušit a dostat tak nepodmíněný trest.
----------
Pokud by snad teoreticky mohlo být zvažováno, že to vaše ´strčení´ do té ženy by mohlo být kvalifikováno jako trestný čin ublížení na zdraví, což by byla jediná možnost jak byste mohl dostat podmíněný trest, tak vězte, že v tomto případě chybí základní skutková podstata, a to "úmysl".
Takže buďte v klidu :-)

-----------

§ 146 Ublížení na zdraví
(1) Kdo jinému ÚMYSLNĚ ublíží na zdraví, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.