Přeřazení na jinou práci

Jsem zaměstnanec pošty/u přepážky/v 7. platové třídě a moje nadřízená mě chce přeřadit na jinou práci /údajně kvůli snižování stavu/.Přestože mám smlouvu, nutí mě podepsat dobrovolné přeřazení, anebo mi dá výpověď. Navíc mi dává podřadnější práci v 5. platové skupině, kde mi půjde mzda o dost dolů. Chci se zeptat, zda mě může dát výpověď, když přeřazení nepodepíši a zda jsem povinná vzít hůře placenou práci

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud půjde o konkrétní zrušení Vašeho pracovního místa a Vy nepřijmete nabízenou práci, výpověď dostat můžete.
Znovu zdůrazňuji musí jít o zrušení Vašeho pracovního místa nikoliv jenom snižování
personálního stavu.

Další odpovědi:

Zlatý

1)
"...a moje nadřízená mě chce přeřadit na jinou práci"
- zaměstnavatel může VÝJIMEČNĚ zaměstnance dočasně přeřadit na jinou práci
- ale musí to být z jasně vymezených důvodů
- musí to být dáno písemně
- další detaily viz ustanovení § 41/2,3 a ještě malý komentář na konci mé odpovědi

2)
"..nutí mě podepsat dobrovolné přeřazení, anebo mi dá výpověď."
- samozřejmě, že nic nepodepisujte
- výpověď si z toho ´důvodu´ klidně nechte dát, bude neplatná

3)
"Navíc mi dává podřadnější práci v 5. platové skupině."
- samozřejmě, že byste měla dostávat práci v rozsahu, který je dán konkrétní ´pracovní náplní´, která náleží k vašemu pracovnímu zařazení dle prac.smlouvy
- tu jinou práci (v 5.tř.) teoreticky vykonávat můžete (ale písemně se ohraďte), ale trvejte na proplacení dle 7. pl.třídy

3.)
"...zda mě může dát výpověď, když přeřazení nepodepíši"
- výpověď podaná z tohoto pseudodůvodu bude 100% neplatná
- na druhou stranu případné výpovědi z důvodů snižování stavů (§ 52/c) se už vyhnout nemusíte..., zde se ale určitě bude jednat o odstupném..., a pokud byste měla ´chuť´, tak by se dalo bojovat i proti takovéto výpopvědi, protože zaměstnavatel musí jednoznačně prokázat, že skutečně ruší vaší pracovní pozici a že na vaše ´místo´ nevezme někoho jiného, což se mnohdy zaměstnavatelům prokázat nedaří

4.)
"...a zda jsem povinná vzít hůře placenou práci"
- no samozřejmě, že nejste povinna
- a když už by nastaly důvody pro vaše dočasné přeřazení, tak na ´prachy´ (které máte sjednané v prac.smlouvě) vám šáhnout nemůžou

NEDEJTE SE !

------------------

PŘEŘAZENÍ
Zaměstnavatel je povinen předem projednat se zaměstnancem důvod převedení na jinou práci a dobu, po kterou má převedení trvat; byla-li pracovní smlouva uzavřena písemně a dochází-li převedením zaměstnance k její změně, je zaměstnavatel povinen vydat mu písemné potvrzení o důvodu převedení na jinou práci a době jeho trvání.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast2h3.aspx

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.