Odmítnutí práce na jiné pracoviště

odmítnul jsem práci na jiné pracoviště z důvodu plné invaliditi nebot bych musel dojíždět 80km do práce s můj zdravotní stav to neumožnuje.Zaměstnavatel mi tím dáva výpověd mohu se zeptat jestli mám nárok na odstupné děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Aby má odpověď byla přesná, musel bych ´vidět´ stávající pracovní smlouvu..., ale pokusím se o obecnou odpověď.

Zákoník práce v § 41 popisuje podmínky "převedení na jinou práci" a v odstavci 6. je celkem jasně uvedeno, že cituji:
"Při převedení zaměstnance na jinou práci podle odstavců 1 až 3 je zaměstnavatel povinen přihlížet k tomu, aby tato PRÁCE*) byla pro něho vhodná vzhledem k jeho ZDRAVOTNÍMU STAVU a schopnostem a pokud možno i k jeho kvalifikaci."

*) v tomto případě jsem přesvědčen, že pod pojem ´práce´ je spravedlivé zahrnout i ZPŮSOB dopravy, který má jednoznačně negativní vliv na zdrav.stav

---------

V § 52 (viz odkaz níže) je uvedeno 7 důvodů, kdy je zaměstnavatel oprávněn dát výpověď. Na rozdíl od zaměstnance (který může dát výpověď i bez udání důvodu) musí zaměstnavatel jednoznačně a nezpochybnitelně uvést jeden ze zmiňovaných 7 důvodů. V případě, že se jedná o prvé tři důvody (odstavce a/ až c/), pak má zaměstnanec právo na odstupné.

Podle mého názoru, zaměstnavatel nemohl uplatnit důvody z odstavců d/ až g/, takže je výpověď buď neplatná a nebo zaměstnavatel musí doložit, že se jedná o důvody (odstavce a/ až c/) na které se následně vztahuje odstupné...

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast2h4.aspx

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.