Avatar uživatele
Abu_babu

pracka LG vyhazuje fíčko

čaute, nedá mně to se nezeptat jestli nemá někdo zkušenosti.
Mám tady 6 let starou LG pračku, která najednou začala po zapnutí programu a asi 10 vteřinách vyhazovat fíčko.
Takže klasika že mrknu na těleso. Našel jsem tam 2 jedno klasicky v bubnu to bylo OK a druhé na parním generátoru a to bylo ko. Nic víc jsem nikde neviděl, šel sjem nejjednodušší cestou, objednal vyměnil a zapnul. Nejprve zase vyhazovala fíčko. Odpojil jsem čerpadlo na odpadu – stejné, prošel jsem všechny kabely jestli někde není voda – stejné. Zkoušel jsem různé programy a zjistil, že to dělá jen při zapnutí programů s párou. Takže vypráno asi 8 praček po týdnu na klasické programy a bez problémů. Mrknul jsem jestli někde něco neteče, složil ji a vrátil na místo s tím, že párou se prát nebude.
Dva dny na to hned první pračka ráno, po zapnutí programu a 10 vteřinách fíčko. Po nahození a zaptnutí programu hned fíčko.
Otevřel sjem pračku jestli není někde voda a není. Proměřil tělesa OK, termistory OK, nikde jsem nic nenašel ani vodu ani nic. Na hlavní desce je vše zalité nejakým epoxido silikonem :) takže bez možnosti kontroly.

Vzhledem k tomu, že jsem nad ní strávil tolik času a tahání bych to rád vyřešil i přes to že jsme objednali druhou, protože při cenách dílů vs 5 letým zárukám a všemu možnému k tomu zdarma to nemělo smysl řešit a prát se musí.

Nenapadá někoho něco ?
Díky za tipy…

Zajímavá 0 před 257 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Popište lépe měřicí metodu. Čím jste to měřil? Aby pračka shazovala chránič, musí mít svod pod nějakých deset kil a to se přece musí najít snadno. Možná, že si budete muset pořídit měřič izolace, který měří vyšším napětím. Rozhodně bych kvůli takové maličkosti nekupoval novou pračku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Klasický multimetr nemusí svod najít. Ten se klidně může projevit až při napětích v řádu stovek voltů. Doporučuju půjčit si „megmet“.
Jako jednoduchou diagnostiku lze zkusit podezřelou část úplně odpojit od elektřiny a nechat projet celý problematický prací cyklus.
Další věc: závada se nemusí projevit ani být změřitelná „na sucho“. přeci jen kombinace voda-teplo-pára je dost specifická a v elektrotechnice silně problematická.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek