Abu_babu

pracka LG vyhazuje fíčko

čaute, nedá mně to se nezeptat jestli nemá někdo zkušenosti.
Mám tady 6 let starou LG pračku, která najednou začala po zapnutí programu a asi 10 vteřinách vyhazovat fíčko.
Takže klasika že mrknu na těleso. Našel jsem tam 2 jedno klasicky v bubnu to bylo OK a druhé na parním generátoru a to bylo ko. Nic víc jsem nikde neviděl, šel sjem nejjednodušší cestou, objednal vyměnil a zapnul. Nejprve zase vyhazovala fíčko. Odpojil jsem čerpadlo na odpadu – stejné, prošel jsem všechny kabely jestli někde není voda – stejné. Zkoušel jsem různé programy a zjistil, že to dělá jen při zapnutí programů s párou. Takže vypráno asi 8 praček po týdnu na klasické programy a bez problémů. Mrknul jsem jestli někde něco neteče, složil ji a vrátil na místo s tím, že párou se prát nebude.
Dva dny na to hned první pračka ráno, po zapnutí programu a 10 vteřinách fíčko. Po nahození a zaptnutí programu hned fíčko.
Otevřel sjem pračku jestli není někde voda a není. Proměřil tělesa OK, termistory OK, nikde jsem nic nenašel ani vodu ani nic. Na hlavní desce je vše zalité nejakým epoxido silikonem :) takže bez možnosti kontroly.

Vzhledem k tomu, že jsem nad ní strávil tolik času a tahání bych to rád vyřešil i přes to že jsme objednali druhou, protože při cenách dílů vs 5 letým zárukám a všemu možnému k tomu zdarma to nemělo smysl řešit a prát se musí.

Nenapadá někoho něco ?
Díky za tipy…

Nejlepší odpověď
Hlada

Popište lépe měřicí metodu. Čím jste to měřil? Aby pračka shazovala chránič, musí mít svod pod nějakých deset kil a to se přece musí najít snadno. Možná, že si budete muset pořídit měřič izolace, který měří vyšším napětím. Rozhodně bych kvůli takové maličkosti nekupoval novou pračku.

Další odpovědi
Dochy

Klasický multimetr nemusí svod najít. Ten se klidně může projevit až při napětích v řádu stovek voltů. Doporučuju půjčit si „megmet“.
Jako jednoduchou diagnostiku lze zkusit podezřelou část úplně odpojit od elektřiny a nechat projet celý problematický prací cyklus.
Další věc: závada se nemusí projevit ani být změřitelná „na sucho“. přeci jen kombinace voda-teplo-pára je dost specifická a v elektrotechnice silně problematická.