Oggi

Čím to je, že mi 10 let stará pračka začla najednou vyhazovat jistič?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Odchází do pračkového důchodu.
Oprava se patrně nevyplatí, pořiď novou a získáš i nejméně dvouletou záruku.

Další odpovědi
briliant

nemáme věšteckou kouli, Děda Louda má pravdu

elektrikář

Pravděpodobně protekla voda kolem ložiska na motor.Nebo odešel programátor. Takhle na dálku to nespravíme pozvěte si pračkového mechanika ale stejně vám poradí kupte si novou.

Ar

Samozřejmě, že každá rada bude dohad, pokud to člověk nevidí. Může to být přívodní šňůra, to by vyhazovalo i když je pračka vypnutá. Může to být již zmiňovaný motor, to by vyhodilo v momentě, když se má roztočit. Taky to může být špatné topné těleso, to by vyrazilo pojistky v momentě, kdy má začít ohřívat vodu.
Je proto potřeba napsat kdyto přesně pojistky „vyhodí“

anonym

Je to tím, že má 10let.

led

Po takej dobe prestáva spĺňať technické parametre, izolácia i tesnenie už nemá určené bezpečnostné hodnoty. Nemusela byť predtým závada ale každý materiál stárne a opotrebúva sa. Všetko má svoju životnosť, ktorá je u pračiek od 7 do 10 rokov.

Jak zvýšit životnost pračky?
http://dum-a-zahrada.porad­.cz/opravy-a-udrzba/navod/jak-zvysit-zivotnost-pracky.html

Mapel

Ani ten nejlepší odborník ti na dálku neporadí. Tato otázka sem nepatří.