elektrikář

Potřebuji recept na paštikové koření, nemám váhu v gramech

Paštikové koření.

Nejlepší odpověď
annas

Jedna směs koření z mnoha

1 špetka – sušený tymián
6 kuliček – celý černý pepř
5 kuliček – celé nové koření
1 ks – bobkový list
2 ks – hřebíček
1 špetka – zázvor

Nachystáme si celý černý pepř, nové koření, bobkový list, hřebíčky, sušený tymián a zázvor nebo muškátový oříšek. Všechno koření umeleme, smícháme a nasypeme do čisté suché sklenice se závitem.

Také dávám koření podle chuti.

V odkazech máte i další druhy koření
http://recepty­.vareni.cz/do­maci-pastikove-koreni/
http://recepty­.vareni.cz/pas­tikove-koreni/
http://www.la­buznik.cz/recep­t/domaci-pastikove-koreni/

Další odpovědi
Drap

Koření používám vždy podle chuti. Nikdy jsem žádného receptu nepoužil

Sůwa

Dělala jsem si koření mírně do zásoby, dá se uchovat :
20 kuliček pepře + 14 kuliček nového koření + 1/2 malé lžičky mletého zázvoru + stejně tolik tymiánu a skořice + 1 bobkový list + 2–3 hřebíčky. Do paštiky na zvěřinu přidávám i pár kuliček jalovce. Všechno utluču v hmoždíři a uchovám v láhvičce se zabroušenou zátkou, nejlépe z tmavého skla.
Někdo dává i muškátový oříšek a květ, ale já je nemusím … 🙂

anonym

Originál paštikové koření je:
20 zrnek pepře, 10 zrnek nového koření, snítka tymiánu, 1 bobkový list, kousíček zázvoru, muškátového oříšku, popřípadě 3 hřebíčky.
Vše utlučeme v hmoždíři a uchováváme nejlépe ve skleněné lahvičce se zabroušenou zátkou.

Čerpáno z Kuchařky naší vesnice.

Sůwa

Někdo má zkušenosti, někdo zas musí „čerpat“ 🙂