Pokročilý

Poradí mi někdo jak nakupovat přes EBAY ?? Děkuju ;)

Doplňuji:
Nikdy jsem tam nenakupovala, tak mě hlavně zajímá jak to chodí s platbou, doručením a na co si mám dát pozor ... A jak to vůbec probíhá .. Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

jak to chodí s platbou? 99% prodejců preferuje platební systém PayPal, což je bezpečná internetová peněženka umožňující převod peněz od kupujícího k prodejce ihned, i kdyby byl na druhém konci světa. Podrobný návod třeba zde http://www.penize.cz/… .
Někteří prodejci přistoupí např. na platbu v hotovosti v doporučeném dopise (tak jsem to dělával, než jsem si zařídil PayPal), ovšem riskujete, že se dopis po cestě ztratí, někdo ho vyloupí apod. (Proto prodejci vždy zdůrazňují "platba v hotovostí jen na vlastní nebezpečí").
Na EBay vyplníte v profilu svou adresu, takže poté, co prodejce dostane peníze, odešle zboží normálně poštou v balíku na Vaši adresu. Po vydražení je lépe prodejce kotaktovat, resp. přijde Vám sama mailem faktura, takže ani nemusíte.
Dražba probíhá jednoduše - zadáte nejvyšší částku, kterou jste ochotna za zboží dát, a systém sám automaticky přehazuje ostatní zájemce až do výše Vámi zadané maximální částky. Má to ovšem jeden háček, spousta kupujících "vyčuraně" čeká na poslední minutu před koncem aukce a tehdy Vás "přehodí" - pokud máte o zboží opravdu zájem, je nejlépe si na poslední minutu počkat taky.
(Návod na dražení /v angličtině/ třeba zde http://www.ebay.com/… )
Doplňuji:
* v hotovosti... překlep

Další odpovědi:

Nakup v eshopu ci aukce? Z ktere zeme ma jiti? Pozor na clo a ev. DPH Co platby?
Jinak prvy krok je registrace uctu ...
Doplňuji:
Je hodne otazek a jeste vice odpovedi
- pujce o aukci ci nakup pres eshop
- o jaky sortiment bude zajem? (elektro, konfekce, bizu, ...)
- pujde o asijske prodejce ci evropske/americke
- je k dispozici platebni karta s platbami pro Inet/Paypall apod.

Zlatý

Diskuze k otázce

anonym

Tento dotaz se tu řešil asi před týdnem, stačilo se podívat do vyhledávače, nebo poslechnout našeptávač.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 414
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 264
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.