AnnMary

Ebay :) clo?

Chtěla bych se zeptat, když je ta ebay daná cena za zboží + pošta a v pozn. nezahrnuje cla ani poplatky…jak zjistím kolik je tedy clo? (Honkong) :) Díky

Odpovědi
cochee

Clu a DPH podléhá zásilka nad určitý limit, pro clo a dph je limit různý, blíže např. zde: http://www.amazon-kindle.cz/1-dil-serialu-o-nakupovani-v-usa-a-zemi-mimo-eu-poplatky-za-clo-dph-a-jine-zrudnosti/
Doplňuji:
Poopravím první větu v souvětí: Clu a DPH podléhá zásilka, jejíž deklarovaná hodnota přesahuje určitý limit; přitom do oné hodnoty by se mělo počítat i poštovné a balné.

Michal Kole

zde si přečti informace přímo od celní správy a je dole i odkaz na Českou poštu http://www.cel­nisprava.cz/cz/clo/od­bavovani-postovnich-zasilek/Stran­ky/default.as­px

quentos

teda nevím, ale já když jsem si něco objednal přes EBay z Hongkongu, prošlo to beze cla… ale už je to ňákej pátek, mohlo se něco změnit

huxa

Jak píše quentos, někdy to je naprosto bez cla či je clo minimální, neboť hodně své zboží podceňují-mobil klidně napíšou, že má hodnotu 100Kč