HLenka

Musím při práci na DPP/DPČ striktně dodržovat fond 80 h měsíčně, nebo si sama mohu určit, že chci odpracovat pouze 52 h?

Dobrý den.
Od ledna jsem nastoupila u jistého zaměstnavatele na DPP, během ledna a února jsem vyčerpala 300hod a přešla na DPČ. Nadále ale pracuji 103.5hod mesíčně. Zaměstnavatel stále slibuje, že další měsíc mi dá služeb méně.

1. Dny kdy půjdu a jak často mi určuje zaměstnavatel. Podle něho, pokud ten den nemohu, i když jsem hlásila dopředu je problém můj a do práce i tak musím.
Ptám se: musím striktně dodržovat fond 80 h měsíčně, nebo si sama mohu určit, že chci odpracovat pouze 52 hod.?
2. Ignoruje mé požadavky na volno. Na červenec jsem si napsala týden volna – jedeme na dovolenou (vím, že na dovolenou nemám nárok), ale zaměstnavatel můj požadavek na volno zamítl.
Děkuji

Odpovědi
ivzez

Pracovní dobu určuje zaměstnavatel (nesmíte si ji určit sama)
a za dodržení zákoníku práce ohledně odpracované doby odpovídá on.

Na Vás je chodit do práce tak, jak určí zaměstnavatel.
(Ani na to volno nemáte nárok, záleží na dohodě.)

103,5 hodin měsíčně je více, než odpovídá DPČ,
ale to je odpovědnost zaměstnavatele.

Jestli Vám pracovní podmínky nevyhovují, můžete dát výpověď.

Dochy

  1. trochu zmatené
  2. co máte sjednáno ve smlouvě? Především bude třeba vycházet ze smlouvy, dále pak ze zákoníku práce. Obávám se, že 103.5 h měsíčně je poněkud víc než zákon pro DPČ připouští.