Kelt

Platí tento vzorec i pro tento příklad?

Tak se říká, že když si chcete něco zapamatovat a nezapojujete pravou hemisféru a neděláte si z toho příběh, tak si zapamatujete určitý počet prvků, mezi kterými nejsou logické vztahy. Tuším, že je to 7 ± 2, nebo 9±2 . Má to být plus minus. Takže když se učím například slovíčka, tak si jich bych měl zapamatovat 5 – 9, nebo 7 – 11. Ale mně nejde o slovíčka, konkrétně mi jde o naučení se algoritmů na Rubikovu kostku. V konkrétní fázi existuje třeba 20 algoritmů, někdy 40 a pod a je třeba se je naučit. Mohu si napsat každý algoritmus na kartičku, kartičky rozprostřít na stole a podle toho provést tah. To je jedna možnost. Druhá možnost, je naučit se denně určitý počet algoritmů, tedy posloupnost tahů. Ze začátku, kdy znám málo nebo žádné tahy, je určitá pravděpodobnost, že algoritmus mohu znát, ale spíše ne. Naučím se tedy pár tahů. Pokud budu znát řešení, použiji to, co umím, a pokud ne, tak to neřeším, dokud to nebudu umět. Takže naučit se denně jeden algoritmus, jednu posloupnost znamená pro třeba 40 algoritmů 40 dní Rovněž tak zvládnout 40 algoritmů za 1 den je také náročné, pokud nepatřím k lidem s fotografickou a jinou pamětí. Takže za předpokladu, že budu denně trénovat, kolik je tak optimální počet algoritmů pro naučení se za jeden den? Děkuji za rady, doporučení.

Odpovědi
aliendrone

Rubikova kostka je (podle mne) asi nejlepší hlavolam (tedy z těch, co znám), občas si s ní hraji DODNES. Právě to objevování egfektivnějších algoritmů pro složení kostky, popřípadě různých vzorů mě na tom tak baví. (Jo, vím, že si je můžu najít na netu, ale kde je pak zábava?)

Tvá otázka je NESMYSLNÁ, nemůžeš algoritmy počítat „kus jako kus“. Jistě víš, že pro dosažení TÉHOŽ výsledku můžeš použít např. 10tikrokový algoritmus NEBO 60tikrokový (nebo i s více kroky). Rozdíl v náročnosti naučení se posloupnosti několika kroků, oproti několika DESÍTKÁM kroků je nasnadě, tudíž o čem je vlastně řeč? ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.