uča

Pěstounská péče a daně

můžu uplatnit děti v pěstounské péči jako vlastní při výpočtu bonusů . manžel podniká a měl příjem 31000kč může uplatnit nárok na bonusy v dani za rok 2009

Odpovědi
standa

  1. ANO, slevu na dítě v pěstounské péči můžete uplatnit (§ 35c zákona o daních z příjmu)
  2. manžel může rovněž uplatnit nárok na daňový bonus ve svém DP
  3. opravdu má manžel jen roční příjem 31.000 Kč ?

Pokud to tak je, tak Vy si můžete uplatnit vedle slevy na sebe jako poplatníka, vedle slev na děti v pěstounské péči i SLEVU NA MANŽELA (viz § 35ba)

§ 35c
(1) Poplatník má nárok na daňové zvýhodnění na vyživované DÍTĚ žijící s ním v domácnosti

(6) Za vyživované dítě se považuje dítě vlastní, osvojené, DÍTĚ V PÉČI, KTERÁ NAHRAZUJE PÉČI RODIČŮ,…

§ 35ba
(1) Poplatníkům se daňová povinnost snižuje o částku 24 840 Kč na manželku (manžela) žijící s poplatníkem v domácnosti, pokud nemá vlastní příjem přesahující za zdaňovací období 68 000 Kč;

anonym

Chcete požádat o daňové zvýhodnění na dítě? Existuje 10 případů, kdy na ni nemáte nárok https://www.fin­start.cz/chce­te-pozadat-slevu-deti-existuje-10-pripadu-ni-nemate-narok/