Avatar uživatele
vacino

Kdy můžu uplatnit slevu na poplatníka ?

Dobrý den, chci se zeptat, od 4.6. 2013 pracuji v Intersportu na DPČ (podepsal jsem papír o daních z příjmu) . Ted mi přišla výplatní páska. A oni mi neodečetli slevu na poplatníka. Prý to neodečetli kvůli tomu, že tam nepracuji od začátku roku, je to pravda ? Nebo se musí sleva na poplatníka odečítat vždy? Děkuji za odpověd

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3927 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud nejste důchodce, kteří si letos nemohou odečíst slevu ve výši 24840 Kč ročně, tak se odečte poměrná částka (24840:12=2070). Sleva je bez ohledu zda pracujete celý rok nebo jen poměrnou část. Mělo by být zobrazeno na výplatnici sleva na dani 2 070 Kč.
Doplňuji:
Důležité ► Rozhodující je, zda zaměstnanec podepíše u zaměstnavatele prohlášení k dani. Pokud ano, má nárok na slevu na poplatníka ◄

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vacino Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Dohoda o pracovní činnosti ještě neříká nic o tom, jaký byl za červen váš výdělek.
Pokud máte pouze srážkovou daň a nízký příjem, tak je to tak správně.
Rozhodně ale důvodem, proč mzdová účetní odečte nebo neodečte základní odpočitatelnou položku není skutečnost, zda jste nastoupil od počátku roku, nebo právě teď. Rozhodující je rozsah práce a dosažená výše mzdy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vacino

Ano prohlášení jsem podepsal. Jak se tedy ted mám zachovat ? Jde se proti tomu nějak u zaměstnavatele ohradit ? Nikdy jsem se s tim ještě nesetkal. Jde o dan asi 2000 Kč, pro mě jako studenta je to dost peněz. Díky

před 3927 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pokud jsi podepsal prohlášení, tak zajdi za mzdovou a řekni jí, že má chybu.viz vnitřní pošta.

před 3925 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání