vacino

Kdy můžu uplatnit slevu na poplatníka ?

Dobrý den, chci se zeptat, od 4.6. 2013 pracuji v Intersportu na DPČ (podepsal jsem papír o daních z příjmu) . Ted mi přišla výplatní páska. A oni mi neodečetli slevu na poplatníka. Prý to neodečetli kvůli tomu, že tam nepracuji od začátku roku, je to pravda ? Nebo se musí sleva na poplatníka odečítat vždy? Děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud nejste důchodce, kteří si letos nemohou odečíst slevu ve výši 24840 Kč ročně, tak se odečte poměrná částka (24840:12=2070). Sleva je bez ohledu zda pracujete celý rok nebo jen poměrnou část. Mělo by být zobrazeno na výplatnici sleva na dani 2 070 Kč.
Doplňuji:
Důležité ► Rozhodující je, zda zaměstnanec podepíše u zaměstnavatele prohlášení k dani. Pokud ano, má nárok na slevu na poplatníka ◄

Další odpovědi
anonym

Dohoda o pracovní činnosti ještě neříká nic o tom, jaký byl za červen váš výdělek.
Pokud máte pouze srážkovou daň a nízký příjem, tak je to tak správně.
Rozhodně ale důvodem, proč mzdová účetní odečte nebo neodečte základní odpočitatelnou položku není skutečnost, zda jste nastoupil od počátku roku, nebo právě teď. Rozhodující je rozsah práce a dosažená výše mzdy.

vacino

Ano prohlášení jsem podepsal. Jak se tedy ted mám zachovat ? Jde se proti tomu nějak u zaměstnavatele ohradit ? Nikdy jsem se s tim ještě nesetkal. Jde o dan asi 2000 Kč, pro mě jako studenta je to dost peněz. Díky

anonym

Pokud jsi podepsal prohlášení, tak zajdi za mzdovou a řekni jí, že má chybu.viz vnitřní pošta.