Sleva na dani na děti

Dobrý den, jsem rozvedená, mám dvě děti ve vlastní péči a doposud jsem v zaměstnání uplatňovala zvýhodnění daně na děti. Bohužel jsem byla propuštěna a momentálně jsem vedena na pracovním úřadě. Chci se zeptat, jestli i teď můžu uplatňovat zvýhodnění daní na děti a popřípadě, kde o to zažádat. A pokud ne, jestli si může o zvýhodnění daní zažádat má maminka, u které bydlíme. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Nevím od kdy jste nezaměstnaná, ale teoreticky budu vycházet z toho, že např. od 1.12.2009, potom bude platit toto:
1) za období 1.1.-30.11.09 jste si slevu na děti uplatňovala vy prostřednictvím svého zaměstnavatele

2) za 12/2009 může slevu uplatnit vaše maminka, ale už to nezvládne přes svého zaměstnavatele, ale musí podat daňové přiznání*)

3) pro rok 2010 má vaše maminka možnost uplatnit slevu na vnuky buď prostřednictvím jejího zaměstnavatele**) a nebo až následně v daňovém přiznání za rok 2010

*) maminka má čas do 31.3.2010, kdy je nutné daňové přiznání podat (detaily, jak vyplnit přiznání na tomto místě neřeším, kdyžtak si zapište novou otázku)

**) u zaměstnavatele podepíše maminka tzv. ´růžové prohlášení o dani´ a nejspíš bude muset přiložit vaše čestné prohlášení, že si slevu Vy neuplatňujete...

-----------

Zákon o daních z příjmu:
§ 35c/6

Za vyživované DÍTĚ poplatníka se pro účely tohoto zákona považuje dítě vlastní,... a VNUK (VNUČKA), pokud jeho (její) rodiče NEMAJÍ příjmy, z nichž by mohli daňové zvýhodnění uplatnit...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.