vajda

Uplatnění slevy na dani za rok 2009

Zda mohu uplatnit slevu na dani za dítě,které je vedeno na ÚP a nepobírá žádné finanční dávky.Děkuji.

Odpovědi
standa

Odpověď nelezneme v ustanovení § 35c/6 zákona o daních z příjmu, kde je celkem jasně uvedeno, že se musí jednat o DÍTĚ (až do 26 let věku), které navštěvuje školu a nebo toto studium má přerušené z důvodů zderavotních.

Na vámi zmiňovaný případ ´zákon´ v tomto ohledu nepamatuje.

§ 35c
(6) Za vyživované dítě se považuje dítě…, pokud je:

  1. nezletilým dítětem,
  2. zletilým dítětem až do dovršení věku 26 let, jestliže nepobírá invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně a
  1. soustavně se připravuje na budoucí povolání
  2. nemůže se soustavně připravovat na budoucí povolání nebo vykonávat výdělečnou činnost pro nemoc nebo úraz, nebo
  3. z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu je neschopno vykonávat soustavnou výdělečnou činnost.