Miroslavst

Pavouci…

Mají pavouci srdce nebo ne? V případě, že ne, co tedy mají?

Nejlepší odpověď
panenka

Ano Miroslave mají pavouci srdce.

Trubicovité srdce pavouků je uloženo ve svrchní části zadečku. Obklopuje jej osrdečníkový prostor (perikardus) spojený předním koncem s plicními vaky, ze kterého vstupuje krev do vlastního srdce otvory zvanými ostie. Ze srdce putuje krev aortou do hlavohrudi, především ke končetinám a mozku, a několik arterií odsud zpět do zadečku. Tlak tělních tekutin pavouků dosahuje obdobných hodnot jako u člověka a například při svlékání může dosáhnout dvojnásobku. Uzavřenost cévní soustavy je jen částečná.

Zdroj: http://www.evar­cha.wz.cz/cros­s/pavouci/pavou­ci.htm

Další odpovědi
vecernice

Kdyby měli pavouci srdce,tak by se mě vyhýbali.Ale vážně,myslím že ano.

Zuzik

Tak to je jasný že ano. Protože každý živočich má srdce, jinak by nežili bez srdce.