lukas.lukas

Pavouci v celém bytě

Dobrý den.. bydlíme v paneláku v 6. patře. Máme doma fakt dost pavouků.. nejvíce na záchodě, v koupelně a v kuchyni.. ted jsem vstanul a koukám a vidím vedle sebe na postely pavouka.. jsem málem dostal infarkt..
Zajímá mě hlavně kde by ti pavouci mohly být.. v každé místnosti minimálně 2 najdu.. nesnáším pavouky, chci hlavně vědět, kde jsou ti pavouci schovaní, jestli zavolat deratizatora, nebo koupit ten odpuzovač, nějaké spreje atd..
Díky moc za každou odpověd..

Nejlepší odpověď
pl4toon

Pavouci jsou neškodní, ale přemnožení může být problém. Podíval bych se třeba do ventilačních šachet, za skříně, k sousedovi na balkón, atp.
Když jsem byl malý, našel jsem šílenou kolonii pavouků ve výměníku, kam jsme s kamarádama z blbosti vlezli. Řekl jsem to tátovi a bylo z toho celkem pozdvižení, jezdila si to tam fotit spousta lidí a nakonec to tam přijeli vystříkat odborníci. Dodneška mi najede husina, když si na to vzpomenu :D

Další odpovědi
Pepa88

Pavouci jsou tam, kde se jim daří a kde mají papání – takže bych řešil příčinu a ne důsledek :)
Odpuzovače nefungují, takže bych si nedělal moc nadějí…

Jinak, likvidace pavučin vysáváním (vysátí pavouka zabije) a to pravidelně, ať se ty mršky nemnoží :)

Reezo

Také se bojím pavouků, ale zase je třeba uvědomit si, že pavouci tu nejsou proto, aby nás strašili, nebo ubližovali. Já osobně toleruji pavouky pouze na určitých místech 🙂

Kamilovo

Ahoj, taky máme na podzim problém s pavouky, když se k nám do bytu schovávají před zimou. Zkusil jsem pár tipů z https://bydle­niii.cz/media/jak-se-zbavit-pavouku-v-byte a musím říct, že ze všeho nejvíce se mi osvědčilo, použití esenciálních olejů, které fungují jako takový přírodní repelent.