Pavouci - koušou, nebo štípou? Nebo ani jedno z toho? -iv-

Doplňuji:
Me v noci stipnul , nebo kousnul a vsichni se mi smeji. :-( Komara jsem nenasla , ale pavouka jo. :-( A to jsem zastancem oddelenych loznic !!! -iv-

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

ti pavouci, které míváme doma nedělají ani jedno z toho

jednovaté druhy, a další... koušou, žlázy v zubech vypouští jedy, potom ještě se můžou některým druhům pavouků odlamovat chloupky a ty následně se zarýt do kůže, ale štípat, tak jak lidé neumí ;D

Další odpovědi:

Bronzový

Koušou. Myslívával jsem si, že je to pověra, ale není. Jednou mě hryznul takový malý hnusný pavouk s krátkýma tlustýma nohama a byla to bolest jak čert. Ruka mi opuchla jak tenisák a myslel jsem, že zdechnu.

Mimochodem, čmeláci mají žihadla. Taky jsem se o tom přesvědčil na vlastní kůži, když jsem jednoho zachraňoval ze sudu s vodou, a ten hajzl mi ho vrazil do ruky.

Pokročilý

ségra má doma nějakou potvoru asi sklípkana a ten hazí chloupky a ty štípou, ale předpokládám že sklípkan po tobě asi nelezl teda jestli ti ho někdo nedal do postele, což bych fakt nechtěla zažít :D

a nebo by to taky mohl být škvor ale jestli tě to štíplo teď někdy tak na toho je asi ještě brzo.

Bronzový

Butani má pravdu.Obojí jsem zažil taky.Čmeláčí medvídek mě taky bodnul žihadlem,když jsem ho chtěl zachraňovat.Pavouk mě kousnul,když jsem sbíral hřiby a sakra to bolelo a otok(asi alergie)do dlaně.Akorát,nejsou to hajzli,je to jejich přirozená obrana.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.