Katru7

Proč se říká, že sníme tolik pavouků, kolik máme let?

Je to pravda,nebo se to jen tak říká?

Nejlepší odpověď
annas

Nikdy jsem neslyšela, ale zajímalo mě, zda je to legenda nebo pravda. Hledala jsem v anglickém zdroji, našla podobnou otázku. .

Kolik pavouků spolyká za rok průměrný člověk?

Neupravený strojový překlad, snad pochopíte. Kopíruji celé, protože se občas stane, že zdroj nejde ptevřít.

Když jsem byl malý kluk, pamatuji si s opravdově debaty se svými přáteli přes kolik pavouci lidí polknutí během spánku. Argumenty se pohybovala od 4 pavouků požití ročně, k plnému libru pavouků požití v životě. To, co jsme všichni věděli, že pro jisté bylo, že jsme polykat pavouky ve spánku, pravděpodobně téměř každý večer.

Dospělí nejsou o nic méně naivní, než děti, zřejmě, jak je znázorněno Lisa Holst, fejetonista pro PC Professional časopis v brzy 1990. Holst chtěl ukázat, jak citlivé lidé měli přijmout jako fakt, žádné prohlášení, které četl na internetu, nebo v e-mailu. Pro ilustraci, když napsal seznam „faktů“ a statistiky, včetně pamlsek našla ve starém textu o hmyzu folklóru: průměrný člověk spolkne 8 pavouky ročně. Jak Holst předpověděl, byla prohlášení ochotně přijal jako fakt, a rychle se rozšířil po celém internetu.

Ale je něco pravdy na městské legendy? Je to pro nás možné spolknout pavouky během spánku?

Můžete odpočívat v míru, protože šance na vaše polykání pavouka, zatímco vy spíte téměř žádné. A já jen říct téměř nic, protože nic není nemožné, myslím. Není jediná studie byla provedena k dnešnímu dni vyčíslit pavouci lidé vlaštovku během spánku. Proč nejsou vědci studující tento jev? Vzhledem k tomu, že prostě nestane! .
Aby bylo možné polykat pavouka ve spánku, by množství nepravděpodobných náhod mají nastat v pořadí. Museli byste se, že spí s ústy dokořán dost. Pokud pavouk lezl na obličej a přes rty, byste pravděpodobně cítit, takže pavouk by měl přistupovat vás sestupně od stropu nad vámi na hedvábnou nití. Pavouk by měl zasáhnout cíl – ústa – úvrati, aby se zabránilo lechtat vaše rty. A pokud to přistálo na jazyku, vysoce citlivý na povrchu, byste cítit jistě. Takže pavouk by měl přistát na zadní straně krku, aniž by se čehokoli dotkl na cestu dovnitř a pak budeš muset spolknout.

Ale skutečný spodním řádku je toto: pavouci se nebude dobrovolně přistoupit k ústí velkého predátora. To je, jak pavouk nás vidí, po tom všem, jak velké, horkokrevný, ohrožující bytosti, které by mohly sníst. Co motivace by pavouk mít pro procházení do úst?

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://in­sects.about.com/od/in­sectfolklore/qt/spi­ders-swallowed-while-asleep.htm&prev=/s­earch%3Fq%3Dwhy­%2Bit%2Bis%2Bsa­id%2Bthat%2Bwe%2Be­at%2Bso%2Bmany%2Bspi­ders,%2Bhow%2Bm­any%2Byears%2Bwe%2Bha­ve%26hl%3Dcs%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3DBeb%­26tbo%3Dd%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs&sa=X&e­i=D12uUNKROeeG4AS3to­HYDg&ved=0CD8Q7­gEwAQ

Další odpovědi
anonym

Tak to jsem nikdy neslyšela. Ve svých letech bych těch pavoukú měla mít v sobě už pěknou řádku.

BANAN93

někde sem viděl dokument ve kterém bylo, že každý člověk sní za život ve spánku hrozně hmyzu, z toho to asi může vycházet

otaznik007

No jo, pavoučí turistika… aneb když jde tento osminohý hmyz ze stanice Rty přes zastávku Jazyk až do Krku… fuj! Nechci vidět Ústa v noci!