Romann1610

očkování proti tetanu

Chtěl jsem se zeptat,už týden mám napuchle místo očkovaání proti tetanu(na ramenu),je to jen vedlejší účinek nebo je to něco vážnějšího?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Očkování proti tetanu zpravidla nemívá vedlejší účinky. V místě vpichu se v některých případech může objevit zarudnutí, otok, bolest, celková reakce na očkování proti tetanu se může projevit teplotou, únavou, bolestivostí svalů. Akutní alergické reakce jsou vzácné

Zdroj: http://www.he­o.cz/l/218-ockovani-proti-tetanu-preockovani-vedlejsi-nezadouci-ucinky-a-reakce.html

Další odpovědi
Salvaje

Mě rameno po tetanovce asi 3 týdny dost bolelo. Bylo mi řečeno, že jsou to normální projevy. Pokud to nezmizí do měsíce po očkování, navštivte lékaře.