kocickaaa

Může se po očkování (konkrétně očkováni tetanu nebo tetanusu???) pít alkohol?

Odpovědi
hanulka11

V den očkování je lepší vyhnout se alkoholu. Ten totiž může prohloubit
sílu celkových reakcí po očkování. Od druhého dne po očkování již může člověk
dělat běžné denní aktivity tak, jak je měl naplánované. Pokud však zpozoruje
nějaké středně těžké nebo těžké fyziologické reakce, doporučuje se užít
účinné léky, například na snížení horečky, nebo je vhodné použít masti a krémy
s účinkem proti otoku a bolesti v místě vpichu

Zdroj: http://www.ockovaci-kalendar.cz/im­g/kniha/pdf/39­.pdf

Děda Louda

Nevím, jestli to někdo ověřoval. Běžně se provádí naopak očkování proti této chorobě.