Skinn3r

Proc je očkovani proti tetanu povinne ?

Teda aspon doufam ze je povinne a co by se stalo kdyby jste na ockovani neprisly ? Tim myslim ani nechtely na nej jit .
Doplňuji:
To stim soudem je zajimavy proc by to tak melo byt … Ne ze bych byl zastance nejakejch konspirativnich teorii ale kdo vi co vtom je beztak naky latky co oslabuji organismus aby lidi byly vic nemocny a sly na odbyt leky ja uz neverim nikomu nos mezi ocima neslysel sem nikdy takovou blbost aby nejaky lidi meli tetanus . A jak to maji vubec bezdomovci nebo kmeny co ziji v pralese ty o tetanu urcite nikdy neslysely

Nejlepší odpověď
anonym

Neslyšel jsi o nemocných touto nemocí pravděpodobně proto, že jsou všichni ve vyspělých zemích očkovaní..
Cituji z Wikipedie:
Tetanus je mezinárodní zdravotní problém, neboť spory C. tetani jsou všudypřítomné. (Spora – zárodečná buňka.) Onemocnění postihuje takřka výhradně osoby, které nebyly vůbec nebo dostatečně očkovány. Tetanus se vyskytuje celosvětově, ale častější je v oblastech s horkým a vlhkým klimatem a s půdou bohatou na organický materiál. To se zejména týká půd, které jsou hnojené chlévským hnojem, neboť tetanové spory se ve velkém množství vyskytují ve střevech a výkalech domácích a hospodářských zvířat, jako jsou koně, ovce, skot, psi, kočky, morčata či drůbež. Spory se do těla dostanou skrze řezné rány. V zemědělských oblastech může být významné procento dospělých osob přenašečem těchto bakterií. Spory lze také nalézt na povrchu pokožky a v kontaminovaném heroinu. Uživatelé heroinu a zejména ti, kteří si jej aplikují do žíly, podstupují značné riziko.

http://cs.wiki­pedia.org/w/in­dex.php?title=Te­tanus

Další odpovědi
ten který je

Nevěř tolik konspiračním teoriím se kterými se poslední dobou roztrhl pytel a raději si přečti něco o této nemoci.Umřít na tetanus je krutá smrt.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Te­tanus#P.C5.99­.C3.ADznaky_a_sym­ptomy

Michal Kole

Ano je povinné. Pokud by jsi se naočkovat nenechal, tak můžeš být naočkován i násilím s požehnáním soudu.