Nová lednice – nechat odstát?

Zdravím, otázka jasná: koupě nové lednice – je třeba ji nechat po transportu, kdy ležela, nechat odstát ? V manuálu se píše, že ihned po transportu je možné uvést přístroj do provozu, ale dodnes jsem žil v tom, že se lednice (mrazák) nechává po transportu vždy cca 24 hodin „odstát“. Děkuji za info.

Nejlepší odpověď
kropitko

Dnes se běžně nové ledničky převážejí na ležato, v takovém případě se doporučuje nechat přístroj tak den stát, aby se ustály kapaliny,,

Další odpovědi
Miroslavst

Lednice nesmí nikdy ležet!!!!!!!
Nyní se boj, aby se to dalo dopořádku.
Náplň kompresoru zalije jehlu a náplň se dostane nad jehlu. Nechat co nejdéle stát ve svislé poloze a doufat, že veškerá náplň nad jehlou steče dolů.
Na poruchu se nevztahuje záruka!
Většinou to pomůže, ale jak říkám, lednice nikdy nesmí ležet!

anonym

Není potřeba ji nechat odstát,vyjimkou jsou elektronické spotřebiče jako je TV,DVD a jim podobné.

Špatně přečtená otázka.Omluva.
Ale z vlastní zkušenosti vím,že když mi přestávala chladit Calex-ka,otočil jsem ji vzhůru nohama a kupodivu,po otočení správným směrem,začal fungovat i výparník a docela dlouhou dobu chladila bez problému.

mosoj

Butani má pravdu. Věřte manuálu.
Dnes to již neplatí.

Jedno z mála co se nesmí položit je plazmová televize.

Polaskova44

Já si taky myslím, že u dnešních lednic už toto neplatí. Pamatuji si, že když jsme kupovali naši současnou lednici, tak jsme ji také nenechávali „odstát“ a zatím pořád bez problému funguje. Myslím si, že to samé platí například i pro takové ty retro lednice. Mám na mysli, například takové, o kterých píší tady: https://www.ran­kito.cz/nejlep­si-retro-lednice/

koly.bad

Na základě tohoto článku: http://magazin­.cz/lifestyle/10971-jak-stehovat-lednici-aneb-pribeh-jedne-lednicky bych nedoporučoval ledničku nechat ležet. ALE na základě vlastních zkušeností, vím, že po převozu (kdy ležela) je nutné ji nechat aspoň 24 hodin „odstát“, aby se oleje a jiné kapaliny vrátili na své původní místo. Takže pokud ti jí tak přivezli, tak počkej 24 hodin a potom ji zapni. Jestli nebude fungovat, tvoje chyba to není a můžeš to reklamovat :)

adam78987

Souhlasím s tím, jelikož přesně toto mi pověděla firma, se kterou jsem stěhoval (http://stehovani-profigroup.cz/) – takže, proč ne :)