Angeles

Nová lednička

S přítelem jsme si koupili novou ledničku.Zítra nám ji mají dovést a on mi tvrdí, že se nesmí hned zapnout až za 24 hodin jinak by se pokazila. Co je na tom pravdy? Každý ji zapojí hned a pořád jim funguje.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Pokud vám ji přivezou na stojato, tak nemusíte čekat 24 hodin ale půl dne bych počkala , ale z praxe vím, že se vozí na ležato /i když se to nemá/a pak je nutné ji nechat ustát aspoň do druhého dne.

zde už o tom byla diskuze přečtěte si příspěvky

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nova-lednice-nechat-odstat

Další odpovědi
ReHu

Nevím jak teď, ale dříve se muselo několik hodin čekat, aby po převozu, kde lednička třeba ležela, stekla jakási kapalina tam kam měla.
Myslím.

RomanP

dřív se muselo čekat z důvodu uatálení freonu který sloužil k chlazení. V součastnosti se to moc nepraktikuje a každopádeně by vám dodavatel měl ledničku dovést na stojato z důvodu stability motoru