ssara

Je možné převážet mrazák naležato?

Nejlepší odpověď
Alesh

Proč by to nemělo jít. Akorát až ho přivezete, tak ho nechte „aklimatizovat“, tj. před zapojením ho postavte na místo a nechte ho tam nějakou dobu v klidu stát, zapněte ho až za několik hodin, když to bude půl dne nebo den, rozhodně se tím nic nezkazí.

Další odpovědi
Pájo

Jen doplním Aleshe, že to delší stání mrazáku po přepravě (klidně do druhého dne) je dobré kvůli kompresoru, resp. kvůli chladicímu médiu, aby všechno nateklo z výměníku zpět do kompresoru a ten tak neběžel na prázdno… pokud byste mrazák pustili hned poté, co někde ležel.