Bronzový

Náš pes nežere. Může se jednat o nějakou poruchu?

Vím, že těch otázek mám dnes hodně, ale dlouho jsem tu nebyla, tak to snad chápete :)

Náš pes, jak už jsem psala je skoro tříletý zlaťák. Je asi zdravý, jenže je vyhublý a nechce žrát. Teda jako jí, ale jen občas. Každý den dostává granule s nečím, co mu chutná a ty sežere jen občas. Někdy dokáže třeba i 3 až 4 dny vůbec nejíst, dokonce i odmítat pamlsky a pak zase žere, ale je vybíravý. Včera byl na veterině a doktorka řekla, že mu máme dávat nějaké vitamíny, teď si ale nevzpomenu na název, aby se obalil tukem na zimu, tak je dostává několikrát denně. Máme mu ještě dávat tvaroh a housky, nebo taky tučné piškoty. Je to ale divné, nemocný není, protože je pořád veselý a hravý, jakoby vůbec neměl hlad. Nemůže trpět nějakou poruchou? Myslím jako třeba anorexií, nebo tak nečím. Nevím, jestli se to může objevit i u psů, ale je to opravdu zvláštní, protože fakt nemá chuť k jídlu.

Děkuji za každou odpověď, samicek333
Doplňuji:
Tahle jeho "dieta" trvá už asi půl roku a i když je mohutný a vysoký, tak váží necelý 29 kg, což je moc málo a je to na něm i vidět, ale on prostě víc nesní.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Veterinář psa viděl. tak dej na jeho pokyny.

Další odpovědi:

Pokročilý

Odmítá dobroty? to je divné.. tak ale jestli pije a hraje si a není (krom toho že nejí) „jiný“, tak by se měl spravit (?)

Můj pes je Brazilská fila a má asi 1rok a půl, dostává jedenkrát denně mísu granulí, nikdy je však nesní všechny tak jak by měl spravě svou krmnou dávku sníst,někdy to má dokonce i na několik dní, byla jsem kolikrát zoufalá protože je to veliké plemeno a pořád mu lezou žebra. Podle veterináře je naprosto zdraví a také se tak jeví jen je prostě hodně hubenej,začala jsem mu dávat syrové maso třeba prasečí nožičku tak 2x-3x za týden a musím říct že se mi aspoň trochu zpravil. Na to že má v kohoutku asi tak 70cm tak váží už konečně aspoň 35kg! Dříve míval s bídou 25kg. Do dneška ale takhle špatně žere a nikdo neví proč. Já mu říkám že je dietář. Jinak je zdravý a spokojený tak uvidíš jestli ho to přejde nebo ne. Nám aspoň trochu pomohlo to syrové maso.

Pokročilý

Je odčervený?

Dávejte mu granule obsahující více energie - bývají označovány jako energy nebo performance. Vitamíny bych volila od firmy Canina - Canina Canivita, Canina Enzym Hefe nebo Canina V25. Na granule můžete přidávat Brit Care lososový olej - granule ochutí a dodá mu důležité omega 3 a 6 mastné kyseliny. Nebo ještě je dobrá Vitamin/mineral energy pasta pro psy - podporuje chuť k jídlu. Zkuste změnit značku granulí. Čím krmíte?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.