darius

Psi a piškoty.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kolik pes [(o velikosti jezevčíka (9 kilo)] může sníst za den piškotů. My mu dáváme tak 6–8. Můžeme dávat víc, nebo je to moc?

Nejlepší odpověď
chudst

Nemam to nicim podlozene, jen tim, co jsem slysel. Davat pejskum za odmenu ze zacatku samozrejme radeji piskoty [predpokladam klasicke piskoty z obchodu], nez cukr. Ale posleze i ty radeji odbourat a nahradit to treba nejakou zvykaci kosti, apod., protoze jednoduse po piskotech psi rychleji tloustnou. 6–8 piskotu jsme davali labradorovi, predpokladam tedy, ze 6–8 je i na jezevcika az moc a vice bych mu urcite nedaval.

Ale jak rikam – nemam to nicim podlozeno.
Doplňuji:
adula 57 – to neni moc pravda. Psi nevedi, kdy prestat. Bez nadneseni. Pokud je nebudete kontrolovat, mohou se prezrat a zemrit. A pokud jim budou piskoty porad chutnat, neni pravda, ze je prestanou jist. (Ale zase nepredpokladam, ze by se predavkovali piskoty. Spise vyvracim tvrzeni, ze se umi zastavit. Neumi. Nekteri se jich mohou prezrat, ale to je par pejsku, urcite ne vsichni.)

Další odpovědi
hanulka11

piškotek jen za odměnu , nemá cenu ho s tím cpát dala bych 2–3 a dost i velký pes s tím může mít při stálem přísunu problém, zbytečně tloustne

www

Pokud psa cvičíš a dáváš piškoty za odměnu, může být jejich počet v této době i větší.
Po skončení výcviku ale příjem omezit, zejména pokud má pejsek sklon k nadváze. Těch 6–8, pokud nadváhu nemá, by mělo být skutečně maximum.
Zkušenost

anonym

Kupujeme psí piškotky.Dostává je,když se vrátíme z venčení,po uposlechnutí příkazu.Mopsíci jsou žrouti piškotů,naučili jsme ho,že není jen tak „zadarmo“.

Zplic

Psi by piškoty a obiloviny obecně vůbec neměli žrát. V jejich původní potravě totiž piškoty zastoupeny nejsou a jejich mikroflóra na to není připravena. Proto vašemu pejskovi zaděláváte na problémy. Může se jednat o jednoduché problémy se srstí až po složité problémy: obezita či vyhublost, žaludeční problémy atd. Obilniny jsou však zastoupeny i v levných granulích – takže jestli piškoty nebo granule to je jedno – obojímu bych se raději vyvaroval. Psi by správně měli jíst 75 % masa a 25 % zeleniny, protože to je přirozená potrava. A správná strava psa uzdravuje, špatná strava psovi škodí. Pro zdraví psa jsou velice důležité i přidané látky pro zdraví.

Zdroj: www.vymazlenec­.cz/vymazlenec/eshop/1-1-Pro-psy/34-3-Applaws

BENYTA

Tak jsem asi zlá, ale já je psům půlím, někdy i čtvrtím. Pinč – 6 kg – tak to by mohlo být řešení, začněte dávat půlky a máte vyřešeno – takových 10 půlek – vy jste snížil množství a pes dostal víckrát:-)

Adula.57

Pokud vím, tak nikde není určeno kolik může, prostě tolik kolik sní a věřte mi že piškoty ho zasytí dostatečně a sám od sebe je přestane jíst až bude mít dost.

bubukaa

já psovi piškoty nedávám ale kupuji mu speciální odměny určené pro psy ale pokud už tak mu piškoty rozlomte na několik částí a odměnujte po částech a tím zpotřebujete třeba jen 2