LukynLokunik

Může se jednat o zlomeninu (fracturu) palce u nohy???

Dobrý večer, k lékaři si samozřejmě zajdu, ale chtěl bych se ještě optat zde na těchto stránkách. Jsem po těžší distorzi hlezenního kloubu, ale už chodím bez berlí. Dnes 10.01.2020 jsem ve škole nevím jak kopl levou nohou (tou, která je po distorzi) do schodu. V tu chvíli mi škublo v palci u levé nohy a na došlap měl palec obrovskou bolest.
Popis palce:

  1. hematom (modřina, podlitina) není
  2. ohnout směrem dolů lze, avšak směrem nahoru nelze
  3. při došlap bolí jak kdy
  4. Oteklý není

Zatím jsem si ho stáhl Leukoplastem ke druhému (zdravému) prstu, aby nebyla bolest tak obrovská.

Otázka na vás: Myslíte si, že mám prst :

  1. pohmožděný
  2. natažený vaz
  3. vymknutý prst a zase se poté vrátil do správné polohy
  4. zlomený

Nelíbí se mi na něm to, že směrem nahoru ho neohnu (jen s obrovskou bolestivostí)

Nejlepší odpověď
orwell

Rozhodne rtg snímek, ale pokud si jako „ortopéd“ amatér tipnu, tak podle tvého popisu to na zlomeninu nevypadá. To by byl otok, došlap tak jenom na patu, ohnout palec? To sotva. Hematom by asi taky byl. Takže u mě za a – pohmožděný. Ale k lékaři si určitě zajdi. V diskuzi nám pak můžeš sdělit, jak jsi dopadl.

Další odpovědi
Edison

Tak to hlavně pověz tomu dochtorovi. Tady Ti nikdo normální, i kdyby to byl lékař, neodpoví. Bez vyšetření to prostě nejde, nemá to vůbec smysl!!!

Mc Merkurion

… co myslíš, půjde to zjistit bez rentgenu (https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobry-den-daji-se-poznat-z-rtg-namozene-natrzene-ci-pretrhane-vazy ) ??? … křišťálovou kouli mám někde zastrčenou, nemohu ji najít …

Edison

McM, tak z lógru, neasi… 😁

Mc Merkurion

… kafe piju málo, a momentálně rozpustný, takže jsem prostě nahranej …

Edison

Tak synergický kyvadlo… Tím může být cokoli… Mno… a nakonec… karty. Klidně nakreslený. Joooo… a taky finguje zavřít voči, prostředníčky lehce přitlačit na spánky a říkat „Óóóóóóóóhmmmmm“ 😁

Mc Merkurion

… tak když prostředníčky přitlačim na správný spánky, tak teda vidim ouplně jiný věci …