Avatar uživatele
huxa

Bolí mě zlomený prst, co s tím?

V červnu jsem spadl na kole, nejdříve mi dali na pravou ruku dlahu s tím, že mám naražené zápěstí, za týden jsem jel to zdělat a nový rentgen ukázal, že jsem měl zlomený palec v poslední prstové kosti (prostě ta nejblíž zápěstí) dali mi tedy na dva týdny sádru a poté na měsíc ortézu. Celé prázdniny jsem kvůli tomu proležel, ale asi před měsícem a půl mě začal trošku bolet a od té doby mě dá se říct bez ustání pobolívá. Občas pomůže „prokřupnutí“ tím, že poslední kloub chytím mezi dva prsty a trošku zatlačím. Také ale trošku „chrastí“, což druhý palec nedělá. Bolí hlavně při pohybu od dlaně a k ukazováku, také ale, když jej trochu přitlačím k malíčku (s druhým palcem to jde v pohodě). Mám dojem, že by to mohlo být způsobeno zátěží při práci (přenášení 5kg svazků rostlin) a možná i zimou. Poradili byste mi prosím, čím bych jej mohl dokonale uzdravit? Nejlépe nějakou mastičku či tinkturu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4157 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Mastička ani tinktura nepomůže. Obojí může částečně ulevit. Je celkem notmální že zhojená zlomenina bolí, někdy i několik let. Výraznější změny bývají při změně počasí, prochladnutí a podobně. Po pár letech se to však většinou upraví samo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Neprokřupávej – ničíš si tím klouby. Zkus masti na klouby a svaly, koňskou mast apod. Ale lepší by byl ortoped aby se na to podíval. Někomu pomáhá biotronová lampa prohřátí.
To konopí svazuj do menších svazků a nebo používej kleště na vynášení polen

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek