huxa

Bolí mě zlomený prst, co s tím?

V červnu jsem spadl na kole, nejdříve mi dali na pravou ruku dlahu s tím, že mám naražené zápěstí, za týden jsem jel to zdělat a nový rentgen ukázal, že jsem měl zlomený palec v poslední prstové kosti (prostě ta nejblíž zápěstí) dali mi tedy na dva týdny sádru a poté na měsíc ortézu. Celé prázdniny jsem kvůli tomu proležel, ale asi před měsícem a půl mě začal trošku bolet a od té doby mě dá se říct bez ustání pobolívá. Občas pomůže „prokřupnutí“ tím, že poslední kloub chytím mezi dva prsty a trošku zatlačím. Také ale trošku „chrastí“, což druhý palec nedělá. Bolí hlavně při pohybu od dlaně a k ukazováku, také ale, když jej trochu přitlačím k malíčku (s druhým palcem to jde v pohodě). Mám dojem, že by to mohlo být způsobeno zátěží při práci (přenášení 5kg svazků rostlin) a možná i zimou. Poradili byste mi prosím, čím bych jej mohl dokonale uzdravit? Nejlépe nějakou mastičku či tinkturu.

Nejlepší odpověď
Drap

Mastička ani tinktura nepomůže. Obojí může částečně ulevit. Je celkem notmální že zhojená zlomenina bolí, někdy i několik let. Výraznější změny bývají při změně počasí, prochladnutí a podobně. Po pár letech se to však většinou upraví samo.

Další odpovědi
venkovan

Neprokřupávej – ničíš si tím klouby. Zkus masti na klouby a svaly, koňskou mast apod. Ale lepší by byl ortoped aby se na to podíval. Někomu pomáhá biotronová lampa prohřátí.
To konopí svazuj do menších svazků a nebo používej kleště na vynášení polen