Avatar uživatele
ddoommiinnii

Mohu mít zlomený palec na noze?

Alkohol je zlo a včera jsem se o tom opět přesvědčil…

Když už jsme šli včera celkem nalití (v náladě) do klubu, tak jsem spadl/seskočil blbě ze schodů v klubu a vrazil jsem nohou do zdi. „Narazil“ jsem si nejspíš palec, ale nevím to jistě.

V tu chvíli to bolelo, ale pak to přestalo, jak člověk tancoval a nevnímal to. Když jsem se ten palec v botě asi po dvou hodinách od toho incidentu snažil ohnout, tak jsem cítil tlak a přitom mě ten palec bolel.

Jak jsme odcházeli domů, tak jsem začal i trochu kulhat, ale na nohu jsem v pohodě došlápl. Doma jsem si poté sundal ponožku a zkontroloval, jestli nemám palec nějak nateklý a nebyl.

Dnes ráno jsem se však probral a mám tam modro-fialové fleky (modřiny) a palec jde ohnout, ale táhne to.

Myslíte si, že by to mohlo být zlomené? (Nechce se mi s tím jet zbytečně do nemocnice, hlavně tady v Anglii, kde budu čekat cca 6 hodin v čekárně na to, že mi řeknou, že je to jen naražené…)

Předem díky. :)

Zajímavá 0 před 3399 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Řekli by ti správnou diagnozu: máš to jen naražený. Kdyby byl zlomený, pochybuji, že bys ho ohnul.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
redy

Nojo tady u nás v Česku bys čekal míň, tak dojeď 🙂 Jinak těžko říct co stím máš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pravděpodobně to máš naražené. Při zlomení by byl na palci velký otok a palec by nešel ohnout. Zkus si to ledovat. Pokud by Ti palec hodně otekl, vyhledej lékaře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Palec si prohmatej a zkus rukou ´ohnout´ i do stran (na bolest nedbej).
Pokud to nepůjde (a neucítíš nějaké ostré hrany), nejde o zlomeninu.
Ale nic si z toho nedělej – naraženina je stejně lepší – bolí víc…
😉
Drž ji v teple (lépe se hojí), s tím stejně nic jiného nenaděláš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Můžeš. Modřiny ale znamenají výron krve. Takže to může být všechno od výronu kloubu, poškození vaziva, svaloviny, až po to zlomení.
Od toho jsou lékaři a ne Odpovědi i když se tak leckdy tváří.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek