ddoommiinnii

Mohu mít zlomený palec na noze?

Alkohol je zlo a včera jsem se o tom opět přesvědčil…

Když už jsme šli včera celkem nalití (v náladě) do klubu, tak jsem spadl/seskočil blbě ze schodů v klubu a vrazil jsem nohou do zdi. „Narazil“ jsem si nejspíš palec, ale nevím to jistě.

V tu chvíli to bolelo, ale pak to přestalo, jak člověk tancoval a nevnímal to. Když jsem se ten palec v botě asi po dvou hodinách od toho incidentu snažil ohnout, tak jsem cítil tlak a přitom mě ten palec bolel.

Jak jsme odcházeli domů, tak jsem začal i trochu kulhat, ale na nohu jsem v pohodě došlápl. Doma jsem si poté sundal ponožku a zkontroloval, jestli nemám palec nějak nateklý a nebyl.

Dnes ráno jsem se však probral a mám tam modro-fialové fleky (modřiny) a palec jde ohnout, ale táhne to.

Myslíte si, že by to mohlo být zlomené? (Nechce se mi s tím jet zbytečně do nemocnice, hlavně tady v Anglii, kde budu čekat cca 6 hodin v čekárně na to, že mi řeknou, že je to jen naražené…)

Předem díky. :)

Odpovědi
anonym

Řekli by ti správnou diagnozu: máš to jen naražený. Kdyby byl zlomený, pochybuji, že bys ho ohnul.

redy

Nojo tady u nás v Česku bys čekal míň, tak dojeď 🙂 Jinak těžko říct co stím máš.

marci1

Pravděpodobně to máš naražené. Při zlomení by byl na palci velký otok a palec by nešel ohnout. Zkus si to ledovat. Pokud by Ti palec hodně otekl, vyhledej lékaře.

gecco

Palec si prohmatej a zkus rukou ´ohnout´ i do stran (na bolest nedbej).
Pokud to nepůjde (a neucítíš nějaké ostré hrany), nejde o zlomeninu.
Ale nic si z toho nedělej – naraženina je stejně lepší – bolí víc…
😉
Drž ji v teple (lépe se hojí), s tím stejně nic jiného nenaděláš.

mosoj

Můžeš. Modřiny ale znamenají výron krve. Takže to může být všechno od výronu kloubu, poškození vaziva, svaloviny, až po to zlomení.
Od toho jsou lékaři a ne Odpovědi i když se tak leckdy tváří.