Mohu mít zlomený palec na noze?

Alkohol je zlo a včera jsem se o tom opět přesvědčil...

Když už jsme šli včera celkem nalití (v náladě) do klubu, tak jsem spadl/seskočil blbě ze schodů v klubu a vrazil jsem nohou do zdi. "Narazil" jsem si nejspíš palec, ale nevím to jistě.

V tu chvíli to bolelo, ale pak to přestalo, jak člověk tancoval a nevnímal to. Když jsem se ten palec v botě asi po dvou hodinách od toho incidentu snažil ohnout, tak jsem cítil tlak a přitom mě ten palec bolel.

Jak jsme odcházeli domů, tak jsem začal i trochu kulhat, ale na nohu jsem v pohodě došlápl. Doma jsem si poté sundal ponožku a zkontroloval, jestli nemám palec nějak nateklý a nebyl.

Dnes ráno jsem se však probral a mám tam modro-fialové fleky (modřiny) a palec jde ohnout, ale táhne to.

Myslíte si, že by to mohlo být zlomené? (Nechce se mi s tím jet zbytečně do nemocnice, hlavně tady v Anglii, kde budu čekat cca 6 hodin v čekárně na to, že mi řeknou, že je to jen naražené...)

Předem díky. :)

Odpovědi:

Zlatý

Řekli by ti správnou diagnozu: máš to jen naražený. Kdyby byl zlomený, pochybuji, že bys ho ohnul.

Stříbrný

Nojo tady u nás v Česku bys čekal míň, tak dojeď :-) Jinak těžko říct co stím máš.

Zlatý

Pravděpodobně to máš naražené. Při zlomení by byl na palci velký otok a palec by nešel ohnout. Zkus si to ledovat. Pokud by Ti palec hodně otekl, vyhledej lékaře.

Zlatý

Palec si prohmatej a zkus rukou ´ohnout´ i do stran (na bolest nedbej).
Pokud to nepůjde (a neucítíš nějaké ostré hrany), nejde o zlomeninu.
Ale nic si z toho nedělej - naraženina je stejně lepší - bolí víc...
;-)
Drž ji v teple (lépe se hojí), s tím stejně nic jiného nenaděláš.

Zlatý

Můžeš. Modřiny ale znamenají výron krve. Takže to může být všechno od výronu kloubu, poškození vaziva, svaloviny, až po to zlomení.
Od toho jsou lékaři a ne Odpovědi i když se tak leckdy tváří.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.