mrblackwell

Jak na pohmožděný nehet u palce nohy ?

Měl jsem tuto sobotu tak živý sen,že jsem kopl vší silou do zdi když jsem hrál fotbal ve snu :o))Hned jmě probudila šílená bolest a z vrchní části podnehtu mě tekla krev,ale zůstal celý a zdá se že i pevně drží.Pak jsem ho vydesinfikoval, zavázal a docela klid.Dnes ve čtvrtek se mě objevila podlitina,asi dvou třetinách nehtu.Lůžko dalšího nechtu zůstalo taky nepožkozené.Nijak to nebolí,ale v ponděli jdu do práce po dovolené a nosím plnou obuv a docela toho dost nachodím.Ani za nic si nemohu dovolit neschopenku.Jak mám chránit a lečit pohmožděný palec a nehet,aby mě to co nejméně komlikovalo život? Máte někdo prosím zkušenosti s nakoplým palcem a jeho léčbou?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Damiana

Ty jsi snem každého šéfa: Ani za nic si nemohu dovolit neschopenku.
I za cenu vlastního zdraví? Palec můžeš mít klíďo zlomený a jestli ti špatně sroste, do zavřených bot se „nepodívá“ hodně dlouho. Běž s ním raději k lékaři a nech si udělat rentgen. Sichr je sichr.
Btw – A skórovals' alespoň? 🙂

Další odpovědi
anonym

Zašla bych s tím k lékaři. Raději teď, než zjistit v pondělí v práci, že je třeba s nohou přece jenom udělat pořádek.
Měla jsem sice kolegu, který si „léčil“ zhnisané nehtové lůžko tak, že si nehet provrtal malým vrtáčkem a ten hnis vymačkával ven, ale byl to úředník a bylo to na levé ruce. Nehet mu nakonec stejně slezl, ale nebylo to tak drastické, jako kdyby mu ho na chirurgii strhli. Dnes se takové zákroky dělají údajně jen ojediněle. Zkuste opravdu lékaře. Může Vám předpsat léky, které palec do doby jeho doléčení zklidní, a Vy nebudete muset zbytečně na nemocenskou.

Jose1f

Myslím, že nehet bude postupně odspoda dorůstat, ale nakonec stejně půjde celý dolů. Může to trvat tři měsíce, nebo také půl roku. Stojíš tedy před úkolem – co dělat, abys po zmíněnou dobu zůstal práceschopný.
Jestliže palec není bolestivý, ani nateklý, ani horký a vejde-li se volně o boty, pak máš napůl vyhráno. Důležité je, aby to nezačalo hnisat. Od úrazu do nástupu do práce je to osm dnů a to je dost dlouhá doba. Škoda, žes neměl možnost jít ihned k nějakému sportovnímu lékaři. Ten by si věděl rady (ihned chladit, !jemně! masírovat, mazat protizánětlivou mastí, atd.)
Na internetu existuje poradna „u lékaře.“ Určitě se tam zeptej.

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/porad­na

pusinka50

Jestli nehet pevně drží, možná zůstane na palci. Jestli je palec oteklý, mazej místo tvarohem nebo jogurtem nebo si kup v lékárně Octan hlinitý a ovazuj si to na noc nebo dle možností 3× denně na hoďku. Jestli se nehet odchlípne, tak jdi k doktorovi. Já měla tentýž problém, o něco jsem zakopla, mazali mi na palec „černou“ mast Ichtoxyl nebo Saloxyl. Zvláčnuje, hojí, zamezuje svědění. Když mi pak ten odchlípnutý nehet trhali, vůbec jsem nic necítila, žádnou bolest.